Більшість опитаних КМІС та групою “Рейтинг” кіровоградців підтримують назву Єлисаветград

Більшість опитаних КМІС та групою “Рейтинг” кіровоградців підтримують назву Єлисаветград

 

18 квітня о 10 годині відбулася прес-конференція на тему: «Думки і погляди жителів Кіровограда стосовно перейменування міста. 

Результати спільного опитування КМІС і Соціологічної групи “Рейтинг”», повідомляє сайт «Кіровоград.24».

Організатор: Київський міжнародний інститут соціології.

Учасники: Володимир Паніотто, генеральний директор КМІС; Антон Грушецький, керівник відділу кількісних досліджень КМІС; Олексій Антипович, директор Соціологічної групи “Рейтинг”.

На прес-конференції організатори повідомили, що з 6 по 11 квітня в Кіровограді була опитана тисяча містян з приводу їх думки щодо перейменування міста Кіровограда. Похибка становить плюс мінус 3 %. Опитування проводили КМІС і Соціологічна група “Рейтинг”.

Респондентам ставилася ціла група питань, зокрема, 95% опитаних повідомили, що вони знають про перейменування міста Кіровоград, внаслідок прийняття Верховною Радою Закону «Про декомунізацію».

На друге питання – «Як вони ставляться до перейменування?», 67% зовсім або скоріше не підтримують цю ідею. 25% – підтримують. Щодо конкретних назв, то респондентам пропонувалося три списки. Перший список з теперішньою назвою – Кіровоград і 57% респондентів підтримали саме її. 31% – за Єлисавтеград, 4% – за Кропивницький. Інші назви набрали менші відсотки.

В другому списку теперішня назва Кіровоград була виключена. Без неї 55% підтримали назву Єлисаветград, 8% – Кропивницький, інші назви набрали менше відсотків.

В третьому списку, з якого була виключена назва Єлисаветград, понад 70% опитуваних заявили, що вони не знають, яку б назву підтримали в такому випадку.

В наступному питанні респондентів попросили визначитися з підтримкою між двох назв – Єлисаветград чи Кропивницький. 68% підтримали Єлисаветград і 13% – Кропивницький.

Також опитаним було задано питання, чи підтримують вони рішення профільного комітету Верховної Ради, який запропонував винести на голосування парламенту назву Кропивницький? 82% кіровоградців висловилися проти такого рішення комітету, 14% – підтримали. Також 25% жителів міста з тих, що підтримують перейменування на Єлисаветград, готові виходити на акції протесту на підтримку цієї назви.

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*