Суд визнав обласну "Батьківщину" кнопкодавами?

Окружний адмінсуд скасував скандальне травневе рішення Кіровоградської обласної ради про погодження дозволу на розробку Полоховского родовища літієвих руд для ТОВ «Українські рідкісні метали», яку пов’язують з полтавським та харківським криміналом.

Нагадаємо, питання було внесено до зали депутатом від “Батьківщини” Юрієм Кайдашем, і набрало, згідно даним електронної системи “Віче”, мінімально необхідну кількість голосів – 33.

Депутатами облради та у ЗМІ неодноразово піднімалося питання про те, що інший депутат від “Батьківщини”, Петро Петрушевський, картка якого проголосувала “за”, був на той момент фізично відсутнім у сесійній залі. Також висувалися версії про грошове заохочення окремих депутатів за позитивне голосування.

Вивчивши за півроку всі матеріали та заслухавши у судових засіданнях декілька свідків, зокрема і самого Петрушевського, суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Роман Брегей задовольнив позов депутата Максима Деската до облради, визнав “літієве” рішення недійсним та скасував його. Відповідач має право на окарження вердикту у Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді.

На даний момент голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко, який є однопартійцем Кайдаша та Петрушевського, не готовий відповісти, чи скористується вона цим правом.

Колаж – gre4ka.info