Горбунов та Довгий ухилялися від сплати податків?

Державна фіскальна служба отримала від Генпрокуратури доручення перевірити сплату податків 9 нардепами, двоє з яких мають відношення до Кіровоградщини. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на рішення Печерського суду столиці від 16 січня.

Зокрема у списку – мешканець обласного центру Олександр Горбунов з «Народного фронту», обраний за списками партії, та Олесь Довгий з «Волі народу», обраний у мажоритарному окрузі №102, що включає Знам’янку та Світловодськ.

Так, Горбунов задекларував активи в еквіваленті 12 млн грн., при цьому у ГПУ з посиланням на дані податкової стверджують, що з 1998 року він легально заробив тільки 1,2 млн. грн.

Довгий, у свою чергу, задекларував активи у гривні та іноземній валюті в еквіваленті 54,7 млн. грн. Водночас, як стверджують у ГПУ з посиланням на дані податкової, у 1998-2015 рр. Довгий офіційно заробив тільки 11,8 млн грн. Крім того, нардеп Довгий у 2015 році придбав корпоративні права ПП «КВ Менеджмент» за 15 млн грн., задекларував картини і наручні годинник без зазначення їх вартості.

Окрім Горбунова та Довгого, перевірятимуть, як сплачували податки Євген Бакулін та Юрій Солод, чоловік Наталії Королевської – обидва з «Опозиційного блоку», Андрій Лозовий та Андрій Рибалка з «Радикальної партії», Борислав Розенблат з президентської «Солідарності», Віктор Романюк з «Народного фротну» та Геннадій Бобов з «Відродження».

Можливе ухилення нардепами від сплати податків, за даними видання, у ГПУ кваліфікують за ч.3 ст. 212 ККУ., санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років із конфіскацією майна.