У Мінкультури презентували концепцію Національного фестивалю «Кропивницький 2017»

Сьогодні, 20 квітня,  під час брифінгу в Мінкультури презентували концепцію Національного мистецького фестивалю «Кропивницький 2017».

Він триватиме з  30 серпня по 3 вересня, інформує «Весь Кіровоград» з посиланням на прес-службу Мінкультури.

image002

Концепцію представили ініціатори заснування фестивалю –  Міністр культури України Євген Нищук і  народний депутат України Олександр Горбунов, а також головний режисер цього мистецького форуму – Сергій Компанієць. Міністр культури, анонсуючи широкомасштабний мистецький фестиваль, висловив сподівання, що найближчим часом  цей мистецький захід набуде  міжнародного статусу  та, через створення спільного мистецького простору, стане продуктивним майданчиком для різних напрямків мистецтв.

Наразі опрацьовуються сама програма мистецької події та розроблена концепція цього фестивалю. Євген Нищук також наголосив,  що робочою групою були враховані практично всі побажання та ініціативи, які були висловлені творчою елітою Кіровоградщини. Він коротко інформував про цікаві напрямки роботи фестивалю.
 

«Це так зване Кропивницьке повернення, коли ми враховуємо ті славетні імена, які місто подарувало  світові та подаємо в сучасному осмисленні фундаторів професійного театрального мистецтва, які народжені там. Це  і вічна класика зі спеціальною програмою, і дитяча  програма – open air kids , і спеціальний день хедлайнерів, учасниками якого  стануть авторитетні гості   та  відомі митці. Окремий день фестивалю – діалог з Європою, це можуть бути і семінари, і  зустрічі з провідними театральними митцями та  зустрічі з творчою спільнотою», – розповів  Міністр культури.
 
Головний режисер фестивалю Сергій Компанієць розповів  про творчу складову концепції фестивалю. За словами режисера, в концепції, окрім театру, буде представлено хореографію, кіно, запрошено художників та  літераторів.
«Абсолютно різні види мистецтв будуть представлені на фестивалі. Учасниками фестивалю стануть багато регіональних театрів з найкращими постановками», – говорить він.

«Також буде багато музики: від симфонічного оркестру до молодих виконавців «Червоної рути», нову постановку представить Раду Поклітару, відбудеться низка заходів, пов’язаних з відомими містянами та ще багато цікавого».
 Однією із центральних подій фестивалю стане презентація Національної премії в галузі театрального мистецтва.