В аптеках Кіровоградщини наявні 75% «доступних ліків»

На Кіровоградщині в аптеках представлено близько 75% препаратів, які передбачає урядова програма «Доступні ліки».

Про це під час прес-конференції повідомив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко, повідомляє кореспондент сайту «Весь Кіровоград».

cms-image-000002919

«Вже у всіх районах розпочата виписка рецептів, вже є люди, які отоварились фактично. Ми не контролюємо аптечну мережу, але намагаємось моніторити перелік ліків, які є в аптечних закладах. Він не повний, на жаль, але достатній, щоб забезпечити лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету другого типу. За нашими підрахунками, він коливається десь від 75% ліків, що є в наказі 360», – повідомив Олег Рибальченко.

Також він додав, що у переліку загалом 157 найменувань торгових назв, з яких близько 25 препаратів – повністю безкоштовні. Ціна відшкодування інших ліків – від 10 грн, також є лікарські засоби від бронхіальної астми, які коштують 500 грн і їх повністю відшкодовує держава.

«Тобто, досить великий розподіл ліків доступних, цікавих. Я думаю, що за підсумками першого місяця ми зможемо чітко сформулювали, що ж більше подобається нашим пацієнтам, які, підкреслю, особисто обирають лікарські засоби», – зауважив чиновник.