В обласному центрі під час акції «#Незабуті» закликали пройти тестування на ВІЛ

Сьогодні, 19 травня, громадські активісти КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» провели в обласному центрі акцію «#Незабуті» з нагоди Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу.

Про це „Весь Кіровоград” повідомили організатори.

Громадські активісти принесли у Кіровоградську міську раду силуети сім’ї, як ніби образи 40 тисяч українців, які померли від ВІЛ. Чоловік та жінка тримають за руку дитину – це символ всіх загиблих від ВІЛ. Вони продовжують стояти поруч із нами, нагадуючи, що не можна гаяти час.

– Їхні образи звертаються до нас, нагадуючи про те, що треба жити, бо ліки є! Не можна зупинятися в боротьбі з епідемією. Зараз не потрібно стояти в черзі, платити кошти за обстеження на ВІЛ. Процедура тестування – наближена до пацієнта. Не втрачайте свій час! – зазначила голова правління КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлія Чабанюк.

– Зараз у нашому місті відносно ВІЛ – безкоштовна медицина. Експрес тест на ВІЛ і саме лікування безкоштовні, здати аналізи СД 4 – безкоштовно, здати аналіз на вірусне навантаження – безкоштовно, – зазначив Вoлoдимир Бoчaрoв-Туз, закликавши вчасно обстежуватися.

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксани Макарук відзначила, що наразі у медичних закладах наявні експрес тести. Тому кожен може звернутися до свого сімейного лікаря і пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ. Цього року  проходить масовий захід, спрямований на раннє виявлення захворювання. Наразі вже є результати: 200 осіб обстежено, з яких 16 – дізналися про свій ВІЛ-позитивний статус ы отримали вчасно консультацію.