Вихованці ліцею «Сокіл» склали присягу на вірність Україні

Сьогодні, в обласному центрі відбулась посвята в кадети вихованців ліцею «Сокіл» (школа-інтернат), інформує кореспондент сайту «Весь Кіровоград».

«Сьогодні ви склали свою першу присягу, ця присяга зобов’язує вас багато до чого. Ви стали кадетами, а кадетство – це не просто виховання, це насамперед духовність, мораль. Одягнути ці однострої – мало одного бажання, це велика праця, добре навчання, відповідальність і усвідомлення того, що значить носити цей мундир. За вами майбутнє нашої батьківщини, ви – майбутня еліта України», – сказав у напутньому слові настоятель Свято-Володимирівського храму автокефальної православної церкви отець Йосип.

В рамках заходу вихованці четвертого взводу показали прийоми військового вишколу і бойової підготовки.

«Хочу привітати наших найменших кадетів – учнів 6-го класу. Тих, хто влився до 7-го, 8-го, 9-го класів і особливо 10-й ліцейні клас, який сьогодні складав посвяту. Рівняйтеся на кращих, беріть приклад з кращих – сказав директор закладу Сергій Сторчаус.

За його словами, перші кадетські класи заклад набрав у 2012 році. Через рік навчальний заклад отримав статус ліцею. Ліцеїсти – учні 6-9-х класів. 5-й ліцейний клас – докадетский, його учні проходять випробування, потім традиційно, декілька років поспіль, напередодні свята Святої Покрови, відбувається кадетська посвята для учнів 6-го класу і нового набору до 7-х, 8-х, 9-х на вільні місця. Учні 10-го класу прийняли сьогодні посвяту у ліцейний клас.

«До 9-го класу традиційно ми маємо тільки хлоп’ячі класи, хоча маємо і звичайні класи, але вони не ліцейні. У 10-му, 11-му класах серед більшості хлопців є до 8-ми дівчаток, для того, щоб була дисципліна, була повага до жінки», – зазначив Сергій Сторчаус.

Довідково: хлопці та дівчата, разом зі звичною навчальною програмою, опановують у закладі додатковий напрямок – військову підготовку. Навчаються марширувати, стріляти, надавати першу медичну допомогу. Чимало ліцеїстів стають кадетами, щоб пізніше взятися за опановування військової спеціальності. Вихователі навчального закладу запевняють – в своїй роботі головний акцент роблять на моральну підготовку дітей, а не стройовий чи стрілецький вишкіл. Головні вимоги до абітурієнтів – оцінки в атестаті не менше 7-ми балів та довідка про стан здоров’я. Для бажаючих вступити до 10-го ліцейного класу, окрім цих вимог додається екзамен на рівень шкільних знань.