Журналіст: «Найбільший провал Цапюка в цьому році - прозорість»

Про вибіркові підходи олександрійської міської влади до преси та неправомірну відмову у наданні інформації написав у своєму блозі «Моя Олександрія» олександрійський журналіст Руслан Гаврилов.

Міський голова Олександрії Степан Цапюк, фото - "Моя олександрія"
Міський голова Олександрії Степан Цапюк, фото – “Моя олександрія”

Навіть Путін запрошує на підсумкові прес-конференції “Дощ”, “Ехо Москви” і українського Цимбалюка, – зокрема написав він, коментуючи проведення міським головою Степаном Цапюком підсумкової прес-конференції «тільки для своїх».

«Про те, що особисто Степан Цапюк вважає своїм найбільшим провалом в 2017 році, я хотів запитати на підсумковій прес-конференції. Але вона пройшла у вузькому колі сьогодні, 20 грудня, і питання відпало саме собою.

А, власне, не просто відпав, а на нього знайшлася відповідь – прозорість. Це не тільки особистий провал мера, але і провал стратегії-2030 в яку вбухали величезні гроші.

Відкритості та раніше було зовсім небагато, але цього року не стало зовсім.

Тільки факти:

1. У цьому році в мерії з’явилися не тільки вибіркові прес-конференції, а й вибіркові для преси події. Як, наприклад, презентація обладнання для паспортів.

2. У цьому році на засідання, що проходить в мерії, вперше на моїй пам’яті не пустили депутата, як було з Віталієм Зарицьким.

3. У цьому році влада залишає без коментарів питання, які стосуються всього міста – як сталося з тарифами КП “Житлогосп”.

4. У цьому році керуючий справами виконкому програв суд за неправомірну відмову в наданні інформації, тому що вирішив, що має право фантазувати, що автор запиту відноситься до “ДНР / ЛНР”.

5. У цьому році трапилася ситуація, коли за спиною журналіста говорили про нього бруд тільки за те, що в гімназії перестали годувати переселенців, а він про це написав.

Так, ви серйозно? Дожджаніку, який при цій ситуації присутній в бібліотеці, ременя не дали? – також написав Гаврилов. – Степане Кирилович, вибачте, але я назву це як є: вас чогось списали. Ми знаємо вас як мудрого політика, як людину, яка вміє тримати марку, вміє знайти відповідь на найгостріше питання, у вас була дотепність. Що сталося сьогодні? Чому вас захищають? Ваше оточення вважає вас старим? Немічним? Слабким? Дайте відповідь, чому це сталося»,