Олександрійський журналіст подав заяву про вчинення злочину міським головою Степаном Цапюком

Олександрійський журналіст, член Національної спілки журналістів України Руслан Гаврилов звернувся до місцевої поліції із заявою про кримінальне правопорушення, в якому він звинувачує Олександрійського міського голову Степана Цапюка.

Про це повідомляють журналісти “Олександрійських новин”, які були присутні під час подання заяви до Олександрійського відділу поліції сьогодні, 24 січня.

За версією журналіста, мер незаконно зібрав та публічно розповсюдив конфіденційну інформацію про майновий стан та родичів журналіста. Це, на думку журналіста, може вважатись порушенням норм Кримінального кодексу України, а саме свідчити про порушення недоторканності приватного життя і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

У заяві журналіста стверджується, що Олександрійський міський голова незаконно зібрав конфіденційну інформацію щодо руху коштів на банківських картках журналіста в одному із державних банків, а також про його сім’ю.

У самому банку офіційно спростували надання такої інформації і повідомили, що жодних офіційних запитів про розголошення банківської таємниці до них не надходило. Журналіст додає до цих слів копію відповідного запиту та відповіді банківської установи.

Натомість, Руслан Гаврилов оприлюднив копію заяви голові Нацполіції та начальникові Управління захисту економіки в області від Олександрійського міського голови Степана Цапюка. В цій заяві з точністю до копійки вказано рух коштів на карткових рахунках. Таким чином, на думку Гаврилова, усю цю інформацію мер міг отримати лише незаконним шляхом, але як саме – невідомо.

Олександрійські поліцейські зареєстрували заяву журналіста та пообіцяли протягом 24 годин внести її в ЄРДР, після чого й розпочнеться кримінальне провадження або буде відмовлено у цьому.

KUdWpcDe6Mr0

Без названия

Раніше міський голова ставав фігурантом кримінальних проваджень, які не завершились якимись результатом щодо перешкоджання журналістській діяльності, зокрема журналістів ТРК «Контакт-ЛТД». Відповідна заява була подана до Олександрійського відділу поліції загальноукраїнською правозахисною організацією. Також мер визнавався Національною спілкою журналістів України «ворогом преси». Дії міського голови визнані також судом як неправомірні щодо ненадання публічної інформації журналістам та громадським активістам.