Без «паркету», дублів та іншої муйні

Шановні читачі сайту «Весь Кіровоград» – одного з найстаріших у кірнеті, кропивничани та область! На нас з вами чекають зміни. До цього довго йшло, і ось – ресурс змінює формат своєї роботи, джерела фінансування і команду.

Щодо команди, то тепер це лише я – шеф-реактор, кореспондент, колумніст і все інше одночасно.

Щодо джерел та номінальних власників – важливо те, що їхня зміна дає можливість випробовувати нові інформаційні форми, бути вільніше у підборі тем та гостріше у їхньому висвітленні. Набагато гостріше.

Щодо формату. Нарешті є шанс позбутись «добровільно-примусового» гімна у стрічці та зосередитись на головному – на тому, що дійсно цікавить мене, як журналіста та активного громадянина, і, сподіваюсь, моїх читачів. Взагалі піти від сталої форми, потрібність якої викликає чимдалі більші сумніви.

Спостерігаючи за тим, що відбувається в останні роки в місцевому сегменті інформаційного інтернету, неможливо не помітити превалювання кількісних показників над якісними. По суті, десятки існуючих на сьогодні сайтів виробляють десятки однакових або майже однакових стрічок новин – зайдіть на ukr.net і порахуйте кількість дублів.

Сенсу в тому, щоб випилювати дублі й надалі, не бачу ніякого. Тому записів у стрічці стане менше, а інформації та оцінок у них – більше. У цьому полягає суть запропонованого формату «Новини+»: до традиційних «що?», «де?» та «коли?» додати «як?», «чому?», «навіщо?» та навіть «якого біса?». Адже це питання виникає в українських читачів та глядачів, мабуть, частіше за інші.

Не буде паркетних повідомлень про гарних дядьок при гарних посадах, які гарно роблять посадові речі. Не буде повідомлень у два речення про подію, яка не варта і одного. Не буде «шорсткої мови плакату». 

Сьогодні та завтра – ще невеличкі зміни у зовнішньому вигляді та перші новини з плюсом, які згодом витіснять залишки традиційної стрічки, що трагічно обірвалася на нічиїй у футбольному дербі. Наш твітер продовжує підтягувати цікаве з соцмереж, інші розділи також буду потроху оновлювати. Сподіваюся, буде цікаво.

Андрій Трубачев

13164407_1015016931910560_7276356080891824264_n