Інститут землеустрою звинувачують у махлюванні з аукціонами

Представник агропідприємства на Кіровоградщині заявляє про маніпуляції з допуском до земельних торгів з боку державного підприємства «Кропивницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».

За попередньою інформацією, один з аукціонів, процедуру підготовки якого вважають спірною, наразі скасовано.

– Держгеокадастр виступає організатором торгів, а виконавцем виступає інститут. Ми подали до кадастру як до організатора скаргу про те, що виконавець допускає такі порушення. І просили відмінити ці торги. Але чи були вони скасовані на цих чи інших засадах, мені невідомо, – прокоментував ситуацію юрист Павло Топчій, який подавав документи від імені одного з фермерських господарств.

Схему, яку на його думку використовують працівники ДП, Топчій раніше описав у своєму Facebook. На його думку, технік інституту свідомо затягував строки належного оформлення вже поданих та перевірених паперів. В останній перед проведенням торгів день заявнику повідомлялося, що його документи виявилися завіреними не належним чином, і допущений до участі він не буде.

топчий1топчий2

Державне підприємство «Кропивницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» – структура, підпорядкована напряму Києву. Директора інституту на посаду призначає центральне керівництво Держгеоканадстру, місцевому управлінню він непідзвітний.

Прізвище згадуваного юристом техніка днями називалося в контексті повідомлення про рейдерське захоплення СВК агрофірма «Маріампольска» з Петрівського району, де працює більше 300 людей.

21 березня підприємство подало документи на участь в земельних торгах, в аукціоні. Документи були прийняті працівником Держгеокадастру Костянтином Сичовим, нам повернута копія. Він сказав, що за кілька днів ми отримаємо квиток учасника аукціону. Минув тиждень, я дзвонив кілька разів, він мене водив за ніс. А коли я приїхав 30 березня то мені вручили документи про відмову агрофірмі в участі в торгах. Для цього не було підстав, – зокрема сказав голова правління агрофірми Костянтин Міщанін у коментарі «Гречці».

У той час, коли представники підприємства виїхали до обласного центру, щоб ставити питання у Держгеокадастрі, в офіс фірми прибули невідомі з документами, у яких йдеться, що СВК агрофірма «Маріампольська» не існує, а є однойменне ТОВ.

Градус напруги у земельних питаннях на Кіровоградщині не вдається збити кілька останніх років. У 2016 році представники окремої політичної сили з жіночим обличчям навіть використовували бардак та корупцію у місцевих структурах Держгеокадарстру для нагнітання протестних настроїв серед учасників АТО, які не могли отримати належні земельні ділянки. Після того Київ під тиском з території кілька разів змінював керівників місцевого управління, але ситуацію це значно не покращило – у березні поточного року облрада не прийняла звіт теперішнього керівника Ігоря Зінченка про виконання програми розвитку земельних відносин.