ОНОВЛЕНО: На «Імперію-Агро» чекає слідство та можливе банкрутство

Конфлікт між дистриб’ютором посівного матеріалу та засобів захисту рослин «Імперія-Агро» ті його кредиторами матиме наслідки для ходу посівної на Кіровоградщині та у країні в цілому, наразі органами правопорядку проводяться розслідування у двох кримінальних провадженнях.

Я думаю, що наслідки будуть – будуть фінансові проблеми, частина фермерів заплатила останні гроші. Частина не повірила, що ми разом зможемо чогось добитися, відсотків 20 таких, що не приїхали, – зазначає Юрій Крутько, директор агрофірми «Славутич» з Бобринецького району і голова ГО «Аграрна самооборона України».

За його словами, з суботи, 7 квітня зі складу, заблокованого представниками юридичної компанії, що представляє інтереси «ТАСкомбанку», розпочалися відвантаження насіння та ЗЗР представникам господарств, які робили передоплату.

Ми зробили чергу, вступили з представниками банку у конструктивні переговори – що не будемо випускати їхні машини, якщо паралельно не будуть вантажитися наші, інакше ми заходимо у судові спори. Отримують фермери тільки те, за що передплачено. Зазвичай заключали угоди – заплатив 20-30%, наприклад, 200 тисяч, а береш на мільйон. Є проблеми з тим, чого немає на складі – в «Імперії-Агро» кажуть, значить, залишаємо це для судів, чи пізніше поставимо. Дай бог, щоб вони вижили. Отримуємо потроху, кричимо, лаємося. Проблема в тому, що якийсь представник від банку розподіляє, кому скільки. Ніби «Імперія-Агро» вже й не власник. Вчора одна машина на 350 тисяч, сьогодні вже на 3 мільйони, завтра ніби більше мають… Якщо є шум, вони бачать, що фермери готові до рішучих дій, то воно йде. Якщо так ходити, по одному, то діла не буде. Всім не вистачить, мабуть, – наголошує Крутько.

Він повідомив, що у суботу товар отримали до шести господарств, і ще три – у п’ятницю. Загальна кількість постраждалих господарств з усієї країни, які здійснили передоплату на різні суми, сягає кількох сотень. Зокрема днями до скандального офісу та складу в Кропивницькому приїжджали замовники з Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької областей. У цілому мова йде про декілька сотень мільйонів гривень.

Є, скажімо, декілька тисяч гривень, а у когось – декілька мільйонів, – пояснює Крутько. – Є у кого ці суми маленькі, хто заплатив останнє, і не знає, чи зможе ще в когось купити, домовитись про відстрочку. Плюс насіння може просто не вистачити, вже залишається посівмат не такої якості, гібриди не зовсім нормальні. Кому не вистачить – дійде до банкрутства, буде друга стадія. Суди, розподіл майна, яке залишиться. В нього (власника «Імперія-Агро» Юрія Оцабрика, – авт.) є вертоліт, який теж у заставі, машини в заставі. Представники банку не хочуть навіть зв’язуватись з нерухомістю, ані з автомашинами. Хочуть забрати засоби захисту рослин – те, що ліквідне, «а ви там вже розбирайтеся». Сказати, що банк не правий, я теж не можу. «Імперія-Агро» винна у всьому цьому. Так, там у них ніби частина кредитів до 2019 року, так, банк натиснув, пішли великі відсотки

В понеділок 9 квітня фермери зупинили вивіз товару зі складу в Кропивницькому через несправедливий, на їхню думку, розподіл майна для фермерів та банка. За інформацією Kurkul.com, аграрії отримали продукції майже на 7 мільйонів, в той час як представники банку відпустили товарів на 46 мільйонів.

Цю інформацію Юрій Крутько підтвердив сьогодні, 10 квітня вранці. 

Так, ніхто не вивозе. Дорога перекрита. На 12 ідемо до губернатора, думаємо, там буде поліція і прокуратура, – зазначив він. 

За словами фермера, інформація про те, що аграрники отримуватимуть по 40% товари від передплаченого обсягу, розповсюджена прес-службою “Імперії-Агро” не відповідає дійсності, де-факто її представники усунулися від процесу.

Немає такого. Ми перемовин з “Імперією-Агро” не ведемо, ми представника не бачимо, зараз дзвонимо йому, він не бере слухавку, – зазначив Крутько.

Головний склад «Імперії-Агро» у Кропивницькому з 30 березня заблокований представниками харківської юридичної фірми «Легіон», які діють по довіреності «ТАСкомбанку». Причина – прострочені боргові зобов’язання компанії на 300 мільйонів під заставу товарних запасів.

За інформацією поліції, наразі заяви написані з боку представників банку та фермерів, які надали за посівмат та ЗЗР передоплату. Розпочаті два кримінальних провадження – за ч. 4 ст. 190 ККУ через ст. 15 – про замах на шахрайство в особливо великих розмірах, і за ст. 192 – заволодіння майном шляхом обману. У їхніх рамках проводяться розслідування, співробітники цілодобово знаходяться на місці для охорони громадського порядку. За інформацією на вечір п’ятниці, 6 квітня, від представників самої «Імперії-Агро» жодних заяв до органів не поступало.

4-1

фото з відкритих джерел