Досліджено перші записи прихованої камери по справі Клюкіної

Чоловік, заява якого лежить в основі справи обвинуваченої в хабарництві екс-прокурорки Світлани Клюкіної, справді розшукується поліцією за умисне вбивство у Кропивницькому та обвинувачений у контрабанді наркотиків. Це підтвердили прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які представляють державне обвинувачення в суді.

З їхніх слів, вбивство, у сталося під час перестрілки, яка сталася біля одного з розважальних закладів обласного центру Кіровоградщини на початку січня 2016-го – через два тижні після затримання Клюкіної співробітниками СБУ та Генпрокуратури. Олександр Каменчук нібито стріляв у відповідь, а коментуючи це після чергового засідання у справі Клюкіної в Ленінському суді, представники САП вжили формулювання «офіційно у розшуку».

Відеоматеріали, що демонструвалися у засіданні, свідчать про те, що січневий стрілець був раніше задіяний у негласних слідчо-розшукових діях під час досудового розслідування справи. На одному з записів, вочевидь, співробітники органів пояснюють Каменчуку, як користуватися прихованою камерою. На другому – знятому цією камерою, він розмовляє з трьома чоловіками у приміщенні офісу на вул. Декабристів (уточнення прокурора САП). Згадується арештований автомобіль, «Наташа», яка може отримати два роки, різні суми, зокрема – 6 тисяч, лунає нецензурна лайка та багато говорять про корупцію у прокуратурі та судах.

Згадуються також безпосередньо прізвища «Клюкіна» та «Коваленко», зокрема, дослівно, «Клюкіна … она рєшаєт арєст? – Она всьо рєшаєт», та «Клюкіна то, что просіт, получаєт… она закриваєт с нім вопрос».

Двох співрозмовників Каменчука на відео слідство ідентифікує як Сергія Льовіна, підприємця з Олександрівки, якого обвинувачують у посередництві при можливій передачі хабара Клюкіній, та адвоката Геннадія Чорногора з Кропивницького.

Наразі у слуханні справи оголошено перерву до 26 квітня. У наступному засіданні продовжиться вивчення матеріалів НСРД, зокрема відеозаписів.

Нагадаємо, Клюкіну затримали в грудні 2015-го. Висунуте обвинувачення – отримання хабара в 6500 доларів за те, щоб зняти арешт з позашляховика Porsche Cayenne і відкликати з суду апеляційну заяву прокуратури у справі про ДТП у Кіровограді, учасницею якого була мешканка Києва, яка на момент події чекала дитину. За місяць до затримання Клюкіної Ленінський райсуд призначив жінці покарання у вигляді 3 місяців позбавлення волі з позбавленням прав керувати автомобілем. Прокурор прокуратури області Гончаренко подав апеляційну скаргу про позбавлення її волі на 2 роки, але вона була відхилена.

Раніше обвинувачена та її адвокат дали ексклюзивне інтерв’ю, у якому розповіли про умови, на яких представники НАБУ пропонували укласти угоду зі слідством, та інші подробиці справи – зі свого боку.