На Обознівці захоплена частина пляжу - екоактивіст

Чергова ділянка прибережної території в околицях Кропивницького відрізана від доступу для «простих смертних». Про це повідомив екоактивіст та блогер Юрій Вовкотруб у Facebook.

вовкотруб

Він розмістив скріншот з електронної версії кадастрової мапи, на якій видно, що одна з ділянок біля Обознівського водосховища з номером 3522585800:02:000:2573 позначена як така, що знаходиться у державній власності з цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення».

Раніше був пляж, а тепер бетонний паркан до води, всередині території бесідка, мангал. Це точно держвласність? А як же вільний доступ до води та водоохоронна зона? – зокрема написав екоактивіст.

На недотримання норм Водного кодексу України та інших нормативних документів, зокрема тих, що встановлюють межі водоохоронних зон біля берегів річок, ставків, та інших водоймищ громадські активісти, преса та окремі посадові особи місцевого самоврядування звертають увагу далеко не вперше за останні роки.

Зокрема безліч разів у ЗМІ та на сесіях міської ради Кропивницького ставилося питання про розташування ресторанного комплексу «Тиха гавань» у Парку Перемоги (міський сад), капітальні конструкції якого знаходяться безпосередньо на кромці води річки Сугоклея, де охоронна зона має складати 100 метрів. Відомо, що до закладу має безпосереднє відношення народний депутат Олександр Горбунов.

У 2015 правозахисник Ігор Погасій публічно повідомляв про те, що маєток одного з місцевих суддів позбавив громадян безперешкодного доступу до води, який їм гарантує законодавство України, в одному з інших традиційних місць відпочинку мешканців обласного центру Кіровоградщини.

Неодноразово піднімалося питання і про частину Миколаївського пляжу у лісопарковій зоні Кропивницького, фактично приватизованого структурами, близькими до родини теперішнього секретаря міської ради Андрія Табалова.

Втім, наразі жодний випадок добровільного чи примусового демонтажу тимчасових або капітальних споруд, які перешкоджають вільному доступу людей до водоймищ та дотриманню природоохоронного законодавства, місцевій спільноті невідомий.