Зіркою нового фільму Жовни стала особлива дівчинка з Кропивницького

Новий фільм письменника, кіносценариста та режисера Олександра Жовни можуть показати на топових світових кінофестивалях – про це сказав сам Жовна під час прес-конференції.

Жовна_О

Він також пообіцяв, що перша прем’єра пройде в Кропивницькому потайки від їхніх організаторів.

Фільм вартий кінофестивалів класу «А» – так кажуть зараз. Голова Держкіно Пилип Іллєнко сказав, що обов’язково будемо подавати на найкращі – Канський, Венеційський і Берлинале. За їхніми правилами, ми на маємо права оприлюднювати, але ми можемо зробити це в Кропивницькому. Я думаю, вони не дізнаються, – зазначив автор.

Наразі, за словами Жовни, робота над стрічкою на Одеській кіностудії знаходиться у завершальній стадії. Прем’єри заплановані також у Харкові, Одесі та Києві.

Він (фільм) уже є, і він досить вдалий, мене він влаштовує, – зазначив він. – От я бачу Тетяну, вона щаслива мама, їй повезло. Вона народила дівчинку незвичайну, з синдромом Дауна, і ця дівчинка такого натворила в нашому кіно, що ніхто інший би цього не зробив. Це просто диво було, що ми її знайшли, і саме в Кропивницькому. Мама теж знялася в нашему кіно, теж дуже вдало.

Олександр Жовна народився у Новомиргороді Кіровоградської області, є автором книжок «Партитура на могильному камені», «Вдовушка», «Експеримент», «Маленьке життя», його твори видано в Токіо та Нью-Йорку. За оповіданнями «Партитура на могильному камені», «S. H. Second hand», «Експеримент» знято фільми «Партитура на могильному камені» (1995), «Second hand» (обидва — режисер Ярослав Лупій), «Ніч світла» (режисер — Роман Балаян). 2008 року Олександр Жовна дебютував як режисер, екранізувавши власну драму «Маленьке життя». Стрічка взяла участь у кінофестивалях «Покров» та «Молодість». Майже 30 років працює педагогом у Новомиргородському інтернаті 2-го профілю – для особливих дітей.

фото – Вікіпедія