До двічі засуджених вбивць може бути застосований «закон Савченко»

До обвинувачених у жорстокому вбивстві податківця біля одного з розважальних закладів Кропивницького, яких шукали вдома у місцевих «авторитетів» та політиків, можуть бути застосовані старі норми сумнозвісного «закону Савченко».

15_убийство_Тесленко-e1479377653826

Про це в ексклюзивному коментарі повідомила представник родичів жертви в суді, адвокат Оксана Комякова.

Нагадаємо, за початковою версією закону, обвинуваченим зокрема у кримінальних злочинах рік, проведений у слідчому ізоляторі, враховувався за два роки тюрми у разі обвинувального вироку.

Питання, як їм зараховується, – каже адвокат. – Була судова практика після того, як вступив до сили закон (про внесення поправок до «закону Савченко»), були рішення вищої інстанції. В одному випадку вирішили, що до того моменту рахується один до двох, а після – один до одного. Було ще одне рішення, що закон, який обтяжує відповідальність, не має зворотної сили, і рахувати треба рік за два на весь час слухання діла в суді. По цій логіці, до цих пір – один до двох, і вони вже відсиділи 8 років. Але крапка по цій темі не поставлена, вона ще мусується, і що прийме новий Верховний суд, поки незрозуміло. Може, навіть апеляційні будуть це питання вирішувати.

Судовий процес у справі про вбивство генерала податкової служби Володимира Тесленка, якого в ніч на перше травня 2014-го забили на смерть біля нічного клубу «Джунглі», триває більше трьох років. Обвинувачені Іван Проценко та Євген Яценко раніше вже були засуджені і відбули по декілька тюремних строків, зокрема за подвійне вбивство у кіровоградському нічному клубі «Сана» у 1997 році. За вбивство Тесленка їх теж вже засуджував у 2016-му Ленінський районний суд. Пізніше колегія апеляційного суду Кіровоградської області з формальних підстав повернула справу на повторний розгляд у першу інстанцію.

Джерело, близьке до системи юстиції стверджує, що таке рішення могло коштувати близько 120 тисяч доларів США.

Скарга на дії Сергія Деревинського, головуючого у колегії, була подана представником постраждалої сторони до Вищої ради правосуддя. Станом на 4-5 місяців назад вона ще не була зареєстрована, зазначає Оксана Комякова. За її словами, перспективи її розгляд не має, тому що Деревинський подав у відставку невдовзі після винесення скандального вердикту, і вже не є суддею.

Наразі справа слухається у Кіровському районному суді Кропивницького, склад колегії якого змінювався вже чотири рази. Наступне засідання призначене на 11 травня 2018 року.