Кропивничани голосують за «сепарський» телевізор

Основним медіа для мешканців обласного центру Кіровоградщини залишається телебачення, а голову облради майже ніхто не знає – про це свідчать результати дослідження Центрально-Української соціологічної лабораторії (ЦУСЛ).

18041815

Майже 80% опитаних містян проголосували за телебачення у складеному рейтингу популярності джерел інформації, інтернет-сайти та соцмережі досі відстають в сумі на 15%. Лише чверть учасників дослідження серед основних джерел назвали «сарафанне радіо» – друзів, колег та родичів.

Найбільше у Кропивницькому дивляться «1+1», «Інтер» та «Україну», зазначив голова ЦУСЛ, кандидат соціологічних наук Едуард Клюєнко. Два з трьох названих телеканалів значною частиною української політично-активної спільноти вважаються проросійськими.

Зокрема впливом медіа можна пояснити розрив між популярністю окремих політсил та їхніх лідерів на місцях.

За даними дослідження, цілком довіряють голові Кіровоградської обласної ради Олександру Чорноіваненко 0,2% опитуваних, більше 81% обрали варіанти “важко сказати” або “не знаю такого”. Голосувати за «Батьківщину», обласну організацію якої очолює Чорноіваненко, на парламентських виборах готові біля десятої частини респондентів, 18% від тих, що на сьогодні визначилися. Таких трохи менше половини.

Відповідаючи на запитання під час прес-конференції, де презентували дослідження, Клюєнко прокоментував також розбіжності у результатах ЦУСЛ та рейтингів, оприлюднених у газеті «Вечірні вісті», наклад якої безкоштовно розповсюджувався останнім часом у місті та області.

Є партійні рейтинги, є рейтинги провокативні, є рейтинги «самоконструйовані», – зазначив соціолог.

Нагадаємо, медіа-компанії, які в різний час видавали газету «Вечірні вісті», пов’язують з представниками партій «Блок Юлії Тимошенко» та «Батьківщина». Одну з них, «Інформальянс», очолювала Наталія Кожемякіна, дружина народного депутата, члена «Батьківщини» з 2008 року Андрія Кожемякіна.

фото – CBN