«Мирний план Авакова» це передвиборчий піар – військовий

Можливо, він планує йти на президентські вибори, і інакше як піар, я це не розглядаю, – каже офіцер одного з військових підрозділів на передовій у зоні АТО, коментуючи озвучений минулого тижня міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим план звільнення Донбасу частинами.

22516f2994d77b36a

В інтерв’ю «Українській правді» міністр розповів про власну «тактику дрібних кроків, яким аплодують усі».

План такий: заходять миротворці і встають на кордоні умовного міста Горлівка або сільського Новоазовського району. Кордон з окупованою територією відразу беруть під контроль і «блакитні каски», і українські прикордонники. Всередину цієї території, що повернулася в Україну, заходять органи української юстиції та проводять вибори за нашим законом, – зокрема сказав Аваков.

Військовослужбовець з Кіровоградщини, який несе службу у зоні АТО з середини 2014-го, вважає: це спроба міністра позиціонувати себе, як державного діяча, хоча, дослівно, «він лізе туди, куди йому за посадою не належить».

Горлівка на сьогоднішній день – це дуже серйозний укріплений район, напханий військовою технікою, дотами, дзотами і озброєними людьми. Як він собі уявляє, що туди зайдуть українські військові і влада? Припустимо, цих «блакитних касок» впустить якусь кількість сепарня. Але що події почнуть далі розвиватися за його сценарієм, немає ніякої гарантії. Навпаки, я впевнений, що сепари почнуть робити там всілякі провокації, і демонструвати цим миротворцям, що це Україна там робить якісь не такі рухи, а вони «білі і пухнасті». Як це робиться весь час. Хто зможе сказати нашим прикордонникам: «Давайте, шуруйте туди на окуповану територію, ось, миротворці зайшли, і ви за ними»? Навіть якщо їх туди раптом впустять, немає ніякої гарантії, що з ними там нічого не станеться. Їх можуть просто перестріляти, можуть взяти в полон, як заручників. Серйозно до цього ставитися не можу. Він думає, що cепари поведуться на це все? Я дуже сумніваюся. Якщо не буде туди прилітати міцна піз…ліна, жоден сепар ніколи нікуди не піде. Тільки військовою силою їх можна схилити до того, щоб вони почали здавати території, – вважає бойовий офіцер.

На ділянці донецького напрямку, де сьогодні несе службу його підрозділ, двоє загиблих за останні п’ять днів, близько 7-8 чоловік поранених.

Ми вважаємо, що перед нам гідний чесний супротивник, c яким треба мало не за лицарськими якимось правилам діяти, – каже військовий. – А противник – просто гопник з підворіття. Він чекає, коли ти до нього повернешся боком, спиною, коли ти будеш не готовий на 100%. І просто так віддавати нічого не хоче. Ось, зайдуть «блакитні каски», і сепари почнуть іти і залишати нам території – я не уявляю, як це може бути. Навпаки, присутність «блакитних касок» ще більше ускладнить нам військові дії – буде ризик, щоб від них не постраждали миротворці. А сепари будуть відчувати себе більш захищеними. Це їхня улюблена тактика: попереду підуть бабусі і діти, а ми у них за спиною. Тепер, крім бабусь і дітей, будуть миротворці. Вони там вгризуться в цю землю, і будь ласка – стріляйте по «блакитним каскам», а ми будемо гигичити ззаду. А йти – з якого хріна вони повинні звідти йти? Я маю інформацію невелику про те, що відбувається по той бік – там постійно «м’язи» тільки накачуються. Техніка прибуває, зброя прибуває. Домовленостей і перемир’я вони хочуть – дотримуються, хочуть – не дотримуються. Якщо це їм зручно, вони хріначать з усього, що можна – і ГРАДи, і великокаліберна артилерія по нам працює, і заборонені міномети великого калібру, все що хочеш. Як тільки ситуація не на їхню користь – вони починають верещати, що українська сторона порушує, просять про чергове перемир’я, а ми кожен раз чомусь погоджуємося. Це відбувається саме тоді, коли ми їм починаємо насипати добре.

Нагадаємо, за даними проведеного у лютому-березні соціологічного дослідження, рейтинг партії “Народний фронт”, яку представляє Арсен Аваков, наразі складає у Кропивницькому 2,9%.

фото – УНІАН