Апеляція залишила пай тяжкохворої жінки «у рабстві» агрофірми депутата

Апеляційний суд Кіровоградської області повернув пай жінки, яка більше не хоче його здавати, на 10 років в оренду агрофірмі депутата обласної ради від «Батьківщини». Програла сторона звернулася до СБУ з заявою про службове підроблення та перевищення повноважень.

1-5
Наталія Затуливітер, фото – “Без Купюр”

Представник підприємства у суді також просив стягнути з Наталії Затуливітер, яка страждає на онкологічне захворювання, трохи більше п’яти з половиною тисяч гривень за оплачену фірмою експертизу, повідомляє «Без купюр». Це не перший прецедент останніх років у регіоні, коли суди приймають у подібних спорах рішення на користь бізнесу.

У 2006-му Наталія та Володимир Затуливітер з села Новолутківка уклали з ТОВ «Згода» угоду на оренду їхніх паїв площею понад 12 гектарів строком на 10 років, який сплив у грудні 2016-го. Господарі паю не мали наміру продовжувати договір, та стверджують, що заздалегідь письмово повідомили про це орендаря. А потім дізналися, що підприємство ще 10 років оброблятиме їхні паї на підставі додаткової угоди, якої, як стверджують самі селяни, вони не підписували.

Добровеличківський районний суд, куди звернулися власники паїв, додаткову угоду скасував через відсутність оригіналу спірного документа, який представники «Згоди» не змогли надати. В понеділок, 23 квітня, колегія апеляційного суду на чолі з Людмилою Дьомич скасувала це рішення.

Іван Соловчук, фото - сайт Кіровоградської обласної ради
Іван Соловчук, фото – сайт Кіровоградської обласної ради

Також було відмовлено у проведенні повторної почеркознавчої експертизи. Першу було призначено ухвалою Добровеличківського суду, яка залишилися без виконання через ненадання згаданого оригіналу відповідачем. Друга призначена апеляцією за клопотанням представника агрофірми, який просив зокрема провести її у Кропивницькому відділенні Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Згідно її результатам, додаткову угоду підписувала саме Наталія Затуливітер. З цього приводу до СБУ подана заява про вчинення експертами Віталієм Бандурком та Андрієм Бабковим злочинів, передбачених статтями 365 та 366 ККУ – перевищення службових повноважень та службове підроблення. Прийняте за головуванням Дьомич рішення оспорюватимуть у касаційній інстанції.

Генеральним директором ТОВ «Згода» є депутат Кіровоградської обласної ради Іван Соловчук, обраний від місцевої організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» у виборчому окрузі №09, мешканець Добровеличківки.

Нагадаємо, в жовтні минулого року суддя Новомиргородського районного суду Володимир Орендовський відмовив у задоволенні позову Тетяни Костенко, пенсіонерки з Тишківки, яка стверджує, що була введена в оману, коли підписувала з власником агропідприємства договір міни паю у 2,5 гектари на не визначену в натурі ділянку у 5 соток. У рішенні зокрема зазначається: «спірний договір міни було укладено в період дії заборони на відчуження земельних ділянок та з порушенням Закону України». А відмова у позовних вимогах аргументується лише закінченням строку давності – з укладення паперів пройшло більше трьох років. Згідно офіційній декларації, в 2016-му суддя Орендовський придбав позашляховик Volvo.