На засіданні у справі Клюкіної говорили про «Весь Кіровоград»

На наступне засідання суду у кримінальній справі про обвинувачення в хабарництві колишньої начальниці одного з відділів обласної прокуратури можуть бути не допущені журналісти.

Світлана Клюкіна та її адвокат Володимир Мусієнко, фото - "Без Купюр"
Світлана Клюкіна та її адвокат Володимир Мусієнко, фото – “Без Купюр”

Ленінський районний суд у особі суддів Бутельської, Льон та Загреби виніс ухвалу, згідно якої частина кримінального провадження, що стосується Нефьодова Олександра Олександровича, здійснюватиметься в закритому судовому засідання. Згідно інформації, озвученої сьогодні під час процесу, названий громадянин має офіційний статус свідка у резонансній «справі Світлани Клюкіної».

У сьогоднішньому засіданні мали продовжити дослідження відеозаписів, зроблених прихованою камерою під час слідства. На його початку суд вважав за необхідне розглянуту заяву, подану Нефьодовим. В документі йдеться про неправомірне розголошення інтернет-виданнями «Гречка», «Весь Кіровоград» та «Без купюр» його персональних даних, зафіксованих у матеріалах негласних слідчих розшукових дій, яке мало місце на думку заявника.

Раніше в процесі було досліджено частину записів прихованої камери по справі Клюкіної. Одна з них зроблена в офісі, де за гральним столом знаходяться чотири чоловіки. Один з них – Олександр Каменчук, чия заява до СБУ лежить в основі справи. Повідомлялося також, що він наразі знаходиться в офіційному розшуку за умисне вбивство у Кропивницькому та обвинувачений у контрабанді наркотиків. Двох співрозмовників Каменчука на відео слідство ідентифікувало як Сергія Льовіна, якого обвинувачують у посередництві при можливій передачі хабара екс-прокурорці, та адвоката Геннадія Чорногора. У розмові згадувалося прізвище Клюкіної та різні суми грошей.

Четвертого чоловіка прокурори Спеціальної антикорупційної прокуратури називали невідомою особою. У своїй заяві до суду свідок заявив зокрема, що на показаному фрагменті, який потрапив до мережі інтернет, «зафіксовані фрагменти його особистого життя», і що «згоди на таке розголошення він не надавав».

Шеф-редактор сайту «Весь Кіровоград» зазначає:

На нашому ресурсі доступ до будь-який відеоматеріалів, пов’язаних з цією справою, не надавався. А четверта людина на відео, що відтворювалося у відкритому судовому засіданні, в нашому матеріалі взагалі не згадувалась з огляду на заявлену непричетність до справи. Вочевидь, цей тезіс виявився хибним, адже судячи з сьогоднішніх заяв захисту Світлани Клюкіної, прецедент з заявою Нефьодова може бути використаний у спробі домогтися визнання відеоматеріалів НСРД у справі неприпустими доказами.

Нагадаємо, Клюкіну затримали в грудні 2015-го. Висунуте обвинувачення – отримання хабара в 6500 доларів за те, щоб зняти арешт з позашляховика Porsche Cayenne і відкликати з суду апеляційну заяву прокуратури у справі про ДТП у Кіровограді, учасницею якого була мешканка Києва, яка на момент події чекала дитину. За місяць до затримання Клюкіної Ленінський райсуд призначив жінці покарання у вигляді 3 місяців позбавлення волі з позбавленням прав керувати автомобілем. Прокурор прокуратури області Гончаренко подав апеляційну скаргу про позбавлення її волі на 2 роки, але вона була відхилена.