Завтра вибори: підкуп, «тітушки» та підозрювані в бандитизмі

В Комітеті виборців України (КВУ) назвали «Батьківщину», «Аграрну партію» та «Наш край» лідерами підкупу виборців на місцевих виборах, які мають відбутися завтра, 29 квітня, зокрема і у двох об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) Кіровоградщини.

630_360_1523469356-8682
Умовне зображення, фото – “Укрінформ”

Про це повідомляє «Українська правда».

Видання зазначає, що у Кіровоградській області на території Дмитрівської ОТГ працівники СБУ затримали автомобіль, на якому, ймовірно, розвозилися кошти для підкупу виборців (по 100-200 грн. в розрахунку на одного виборця за голосування за кандидата на голову громади від ВО «Батьківщина»).

– Масштаби підкупу виборців є значно більшими, аніж під час попередніх виборів до об’єднаних громад, – заявив голова КВУ Олександр Кошель.

Спостерігачі КВУ відзначають зростання фактів підкупу виборців з боку кандидатів у більшості з 40 ОТГ, де в неділю відбудуться перші вибори. Мова про Одеську область, де розпочато кримінальне провадження за фактами роздачі грошей на користь кандидатів від «Батьківщини», а також Луганську, Запорізьку, Полтавську, Рівненську та Чернівецьку.

Раніше в квітні МВС презентувало зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність не тільки для тих, хто скуповує голоси, а й для тих, хто продає. Зокрема за отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права, пропонують саджати на 2 роки.

На території Кіровоградщини, окрім Дмитрівської в Знам’янському районі, перші вибори пройдуть у Приютівській та Новопразькій громадах в Олександрійському.

З боку підтриманих «Батьківщиною» кандидатів в останніх двох – Віталія Решетняка і Володимира Рябоконя, мають приїхати 45 офіційно зареєстрованих спостерігачів з міста Борислав Львівської області, яких у соцмережах вже називають «тітушками». Про можливе прибуття частини з них на місце «Моя Олександрія» повідомляла 26 квітня, зазначивши, що «це молоді люди у спортивній та військовій формі». У коментарі виданню голова олександрійської організації «Батьківщини» Юлія Демковська стверджувала, що спостерігачі з Львівської області самі оплачують поїздку. Відстань між Бориславом та Олександрією – 711 кілометрів.

Також повідомлялося, що Володимир Рябоконь зареєстрував офіційними спостерігачами 27 людей з усієї України, зокрема безробітні з Харківської, Черкаської областей та міста Кропивницький, і колишній начальник штабу добровольчого батальйону «Айдар» Валентин Ліхоліт, якого підозрювали в організації банди та розбійних нападах. В 2016 році йому була оголошена підозра за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України. Пізніше екс-комбата взяли на поруки народні депутати.

Нагадаємо, серед кандидатів на перших виборах до ОТГ Кіровоградщини 29 квітня 2018 року зареєстровано кілька «перебіжчиків» зокрема колишні представники Партії регіонів, а за висуванців «Батьківщини» нібито бесплатно агітував концертами народний артист України Павло Зібров.