Першотравень на Кіровоградщині: пожежі, п’янь та «нафталін»

У першу чергу цьогорічних травневих вихідних на Кіровоградщині били вікна у пологовому, тушили сміттєзвалища, помешкання та автомобілі, співали «Катюшу» і говорили про «братоубійствєнную войну на востокє».

Кульгава логіка компенсується наявністю баяну, фото - http://fotoinform.net
Кульгава логіка компенсується наявністю баяну, фото – http://fotoinform.net

В понеділок, 30 квітня, п’яний чоловік бив скло у дверях та вікнах медзакладів Вільшанки, зокрема у пункті невідкладної допомоги та пологового відділення Центральної районної лікарні, де саме готували пологову залу для майбутньої породіллі. Поліція затримала двадцятисемирічного жителя Бобринецького району, який приїхав працювати на монтажі сонячних електростанцій біля Реп’яхівки.

Також за час вихідних співробітникам ДСНС довелося гасити автомобіль на вулиці Волкова в Кропивницькому, домоволодіння в Липняжці, де горіло 20 квадратних метрів речей домашнього вжитку, сінник у селі Вільному Кіровоградського району і будівлю в Олександрії. Крім того, в Олександрії на свята горіло 200 квадратних метрів сміття, сміття та трава горіли і в Кропивницькому – на Підлісному та Кременчуцькій, в Олександрівському районі у селі Несваткове та Підлісному, а біля Дмитрівки у Знам’янському, де в неділю проходили вибори, ліквідовували загоряння 1,5 гектари очерету.

Першого травня в Кропивницькому рятувальники виїжджали на Братиславську за викликом до чоловіка, який не міг самостійно вибратися з погреба, а у середмісті пройшов традиційний мітинг «лівого» спрямування. Акція зібрала до сотні людей переважно похилого віку під антиреформаторськими гаслами російською, зокрема «Нєт – росту налогов і цен, да – росту зарплат і пєнсій».

На площі біля міськради учасники події співали “Катюшу” і зачитували звернення генсека Всесвітньої федерації профсоюзів (ВФП) Георгіса Маврикаса до трудящих України – про класову єдність, “массірованоє наступлєніє мєждународного капітала на права трудящіхся”, та “опасную актівізацию нєонацистскіх, фашиствующіх елємєнтов в рядє стран Європи”.

Згідно озвученому тексту документа, ВФП зі стурбованістю слідкує за подіями в Україні, “гдє трудящієся утратілі социальниє завоєванія врємьон социалізма, гдє пятий год продолжаєтся братоубійствєнная война на востокє, попіраются констітуционниє права і свободи, подавляєтся інакомисліє, чінітся терор і рєпрєсіі в отношеніі опозіціонних політічєскіх сіл, прєждє всєго – протів компартіі “.

Нагадаємо, під час декомунізації 2014-2017 років в Україні були перейменовані 32 міста, зокрема і обласний центр Кіровоградщини, всього – майже тисяча населених пунктів, та прибрано більше 1300 пам’ятників Леніну. А наступного тижня, після відпрацювання у суботу, 5 травня, на українців у зв’язку з Днем перемоги чекають ще три вихідних дня і один скорочений робочій. Також три вихідних поспіль буде 26-28 травня на честь Дня Святої Трійці.