На ремонт 7 кілометрів Миколаївської траси закладено 138 мільйонів

Оголошено про проведення тендеру на ремонт скандальної автодороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв. На ремонт планують витратити 138 мільйонів гривень.

Дані про торги з’явилися на сайті публічних закупівель Prozorro. Згідно оприлюдненій інформації, мова йде про капітальний ремонт ділянки у 7000 м між 165 та 172 кілометрами траси. Замовником робіт є Служба автомобільних доріг в Миколаївській області.

Обсяг робіт, які мають бути проведені – «будівництво, влаштовування фундаменту та покриття шосе, доріг». Розмір мінімального кроку пониження ціни складає 1% від очікуваної вартості. Строк виконання робіт – 31 жовтня наступного року.

Очікувана вартість предмета закупівлі згідно тендерної документації складає 138 209 840,00 гривень, тобто майже 20 мільйонів за 1 кілометр дороги. Згідно з березневими розрахунками Національного секретаріату CoST Ukraine, середня вартість ремонту 1 км дороги в Україні склала у 2017 році 12,23 млн. грн. Минулого року Державне агентство автомобільних доріг витратило більше 20 мільярдів бюджетних гривень, з них на розвиток та утримання мережі доріг загального користування – 13,2 мільярди.

Стан автодороги державного значення Н-14 багато років є приводом для претензій до влади, та став одним з мемів українського сегменту соціальних мереж. На відеохостингу YouTube можна знайти велику кількість записів, присвячених сумнозвісній «Миколаївській трасі». Один з них, датований 10 квітня поточного року, приводимо в якості приклада.