"Імперія-Агро": передплачене видадуть не всім, і не те

Фермери з усієї країни, які передплатили посівні матеріали, засоби захисту рослин та інші товарі дистриб’ютору «Імперія-Агро», не зможуть отримати те, за що заплатили. Про це у коментарі нашому сайту повідомив голова «Аграрної самооборони України» Юрій Крутько.

photo_2018-04-04_21-18-12-25749
Пломба на дверях складу “Імперії-Агро”, фото – kurkul.com

(Всім, хто передплатив) звичайно не вистачить, – зазначив він. – Відсотків по 30-40% (від передплаченого) видавали вже давно. І видають же ж не те, що ти оплатив, а те, що залишилося. Воно вже й не треба, може бути, але забирають все, що можна. Там (на складі в Кропивницькому) залишилося мільйонів на 40 гривень товару, забирають регіональні представництва, пропорційно оплаті будуть ділити у себе в регіонах.

За наявною інформацією, з сумнозвісної фірми-дистриб’ютора, борги якої перед «ТАСкомбанком» зробили заручниками ситуації кількасот сільськогосподарських підприємств, почали звільнятися працівники.

Раніше повідомлялося, що конфлікт між «Імперією-Агро» та кредиторами компанії матиме наслідки для ходу посівної на Кіровоградщині та у країні в цілому, а самій фірмі загрожує кримінальне переслідування та банкрутство. Мова йде про товар на декілька сотень мільйонів гривень, за який аграріями було здійснено передоплату, та який вони не змогли отримати до початку посівної.

Органами правопорядку проводяться розслідування у двох кримінальних провадженнях, за ч. 4 ст. 190 ККУ через ст. 15 – про замах на шахрайство в особливо великих розмірах, і за ст. 192 – заволодіння майном шляхом обману. Провадження були розпочаті за заявами представників агробізнесу та банку-кредитора.

Нагадаємо, 24 квітня у Кропивницькому спалили автомобіль керівника «Аграрної самооборони» Кіровоградського району Віталія Берегового. Як повідомив він сам телефоном сьогодні, наразі підозрювані у кримінальній справі про підпал відсутні, а спосіб, яким його здійснили невідомі, залишається «таємницею слідства».