Депутат Олександрійської райради може «сісти» за радянські прапори

Щодо факту використання радянської символіки під час автопробігу в Олександрії, який очолив депутат райради від «Опозиційного блоку» Андрій Турський, правоохоронцями проводиться перевірка.

5eff7d82b20at
Фото – “Моя Олександрія”

Вирішується питання про внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 436 з позначкою 1 Кримінального Кодексу України. Про це нашому сайту повідомили в обласному управлінні Національної поліції.

Вчора, 9 травня, кілька автомобілів з радянськими прапорами проїхалися головною вулицею Олександрії до мікрорайону Тинда і назад до центральної Покровської площі. Колонну очолювала «Нива Шевроле» з прапором військово-морського флоту СРСР, за кермом якої за повідомленнями журналістів перебував Турський.

Потім депутат з’явився на міському мітингу з червоним прапором, та був запрошений співробітниками поліції до міського відділу «для бесіди». За наявною на даний момент інформацією, кримінальне або адміністративне провадження за фактом використання забороненої символіки не було розпочате.

Відповідно до змін до ст. 436 з позначкою 1 Кримінального Кодексу, внесених прикінцевими положеннями Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки», публічне використання такої символіки представником влади, або вчинене повторно, або організованою групою, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

30 липня минулого року, в день військово-морського флоту за колишнім радянським та сучасним російським календарем, Турський вже влаштовував аналогічну акцію.