У Дендропарку спиляли більше дерев ніж було дозволено

Під час підготовчих робіт з реконструкції спорткомплексу у Дендропарку Кропивницького спиляно більше 55 дерев, – про це у Facebook написала екоактивістка Надія Паливода.

У Дендропарку навколо спорткомплексу, я сподіваюся, теж озеленять територію і відновлять 55 вирубаних дерев? Бо тамтешній бригаді робочих так сподобалося рубати, що вони, окрім тих, на які взяли дозвіл, ще деякі дерева і за межами паркану повирубували. І пояснили це так: «Вони можуть заважати крану розвертатися», – зокрема йдеться у коментарі Паливоди до посту народного депутата Олександра Горбунова про ремонт стадіону фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету.

Деревья

У листопаді минулого року повідомлялося про знищення в рамках цього проекту, яким опікується нардеп, 90 листяних дерев вздовж проїжджої частини вулиці Велика Пермська у центральній частині міста, у якому кількість зелених насаджень в 4 рази менша за норму.

Також сьогодні, 14 травня, місцеві ЗМІ писали про конфлікт між мешканцями ОСББ «Івушка-2» у Кропивницькому з одним із сусідів, який самовільно знищив здорову шовковицю у багатоповерховому житловому масиві, аби встановити гаража.

Наприкінці квітня, коли мешканці обласного центра та комунальники висаджували саджанці дерев до Дня довкілля, на вулиці Родимцева у мікрорайоні Кущівка знищили ще 13 здорових дерев – за інформацією спеціальної інспекції міської ради – без жодних дозволів та погоджень. Знесення дерев відбулося на орендованій у міста та переданій у суборенду ділянці з використанням техніки комунального підприємства.

Поки ми на вихідних прибрали місто і саджали дерева, на Кущівці вирубували їх. Нібито для подальшого будівництва. Розібратися, хто виділив землю і дав дозвіл на вирубку! І рекомендую звільнити головного інженера КП «Універсал-2005», який зігнав туди техніку і працював там, – зазначив тоді міський голова Андрій Райкович.

Головним інженером підприємства є Ігор Тюрін, прізвище якого згадувалось публічно під час минулорічного скандалу з «добуванням» металу на території Веселівського родовища, де ще за радянських часів були закопані радіоактивні відходи. Саме Тюрін є власником екскаватора, який порушив цілісність могильника. Наразі він продовжує працювати у комунальному підприємстві, де журналісту сайту «Весь Кіровоград» повідомили, що він тільки що виїхав, і буде завтра зранку.