Кому з політиків у Кропивницькому на тендерах щастить

 

Фірми, пов’язані з головою фракції «Батьківщини» в міській раді Кропивницького, за останній рік виграли тендери майже на 7 мільйонів бюджетних гривень. За цим показником Олександр Цертій є рекордсменом серед перших осіб фракцій політичних партій, представлених в органі.

10931651_819998171375807_4361352041395131050_o
Зліва направо: Олександр Цертій, Олександр Горбунов, Юрій Гребенчук. фото – “Рідний край”

Успішність місцевих бізнесменів від політики під час участі у відкритих торгах досліджувала «Гречка», користуючись даними електронних сервісів «Приховані інтереси» та «Zакупівлі».

Згідно даним цих джерел, Цертій є засновником ПП «Альянс-Маркет» та ТОВ «Альянс-Трейдинг» у спільній власності з колегою-депутатом від тієї ж «Батьківщини» Юрієм Гребенчуком. Зокрема «Альянс-Маркет», яке спеціалізується на оптовій торгівлі металами та металевими рудами, тільки за період з 1 січня 2017 року і дотепер виграло 28 тендерів на 6,87 мільйонів гривень.

Зазначається також, що до 2016 року Цертій керував також ТОВ «Кіровоградський будівельний альянс», де співзасновником був той же Гребенчук. Наразі обидва депутати офіційно не мають стосунку до підприємства. За той же період з початку 2017-го ТОВ виграло 15 тендерів на 76,33 мільйони, зокрема на проведення робіт з реконструкції станції переливання крові та стадіону факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Відомо, що цей проект лобіював народний депутат Олександр Горбунов, разом з яким Цертій та Гребенчук є співзасновниками у ГО «Кіровоградська обласна громадська організація «Спільний дім». До того, як бути обраними до міськради від «Батьківщини», обидва депутати входили до президії регіональної організації партії «Народний фронт», яку очолює Горбунов.

Умовне друге та третє місця у рейтингу переможців тендерів зайняли керівники фракцій «БПП «Солідарність» та партії «Рідне місто» Ігор Волков та Олександр Шамардін, останній опосередковано через бізнес дружини. Фірми «Спліт» та «Міськпобутсервіс», пов’язані з Волковим, з січня 2017-го отримали на тендерах біля двох мільйонів. Підприємства спеціалізуються  на торгівлі деревиною. Депутатка міськради Катерина Шамардіна як фізична особа-підприємець з 1 січня 2017-го і до сьогодні уклала тендерних угод на чверть мільйона гривень.

Нагадаємо, в 2016 році міський голова Кропивницького Андрій Райкович наклав вето на два рішення про затвердження двох земельних ділянок у 3,5 гектари в інтересах фірм, пов’язаних з іменами Олександра Цертія та Юрія Гребенчука.