В адміністрацію привезли «Голодних дітей»

Для привернення уваги влади до майнового конфлікту навколо агрофірми прямо в приміщенні Кіровоградської обласної державної адміністрації організували акцію «Голодні діти». Оглядачі та користувачі соцмереж реагують неоднозначно.

Одна з "учасниць" акції. Фото - "Без Купюр"
Одна з “учасниць” акції. Фото – “Без Купюр”

З десяток жінок, які називають себе дружинами пайовиків із сільськогосподарського кооперативу «Агрофірма Маріампольська», конфлікт навколо якого точиться в Петрівському районі, разом з неповнолітніми дітьми прибули сьогодні вдень до холу ОДА. Стверджують, що в суді добитися зняття арешту з рахунків підприємства, щоб отримати зарплату, не вдалося. Хочуть, як пише «Без купюр», «почути від влади, яка обіцяла низку законних методів вирішення ситуації, що вжито для того, аби допомогти їм».

Кореспондент телеканалу «Інтер» Олена Бринза з міста подій написала у Facebook, що у штовханині хтось з правоохоронців «стукнув» когось з дітей. Колеги у соцмережі реагують неоднорідно.

Людям немає за що жити і годувати дітей й вони відстоюють своє підприємство, як можуть, – вважає редактор згаданого сайту «Без Купюр» Наталя Кривошей.

Знаходяться люди, які дітей роблять “живим щитом”. І тих батьків треба відправляти на спеціальне лікування. Я говорю про малих дітей, – зазначає журналіст Ігор В’юн.

Вважаю, люди мають право і повинні відстоювати свої інтереси. Але те, що спостерігала сьогодні мене шокувало! Ніколи, ні за яких обставин чи відчаю не наражала б свою дитину на небезпеку. У тому числі, коли йдеться про психологічний комфорт малечі. Діти сьогодні не вибирали, бути їм чи ні учасниками акції. Вибір за них зробили дорослі. І сльози та істерика малечі ще довго буде дзвеніти мені у вухах, – пише телеведуча Анастасія Мусатенко.

Нагадаємо, 30 березня в офіс підприємства прибули люди з документами, у яких йдеться, що СВК «Агрофірма Маріампольська» не існує, а є однойменне ТОВ. Наступного дня в реєстрі змінили склад засновників вже підприємства-клона, Міщанину «залишили» 30%, решта прав на 17 з половиною мільйонів, якщо в грошах, перейшли ТОВ «Глянець». А ще наступного «Глянець» змінився на «Вермонт Альянс» з підписантом – депутатом місцевої сільради Володимиром Тітаренко, слюсарем за освітою, який згідно декларації заробив за минулий рік трохи більше 30 тисяч гривень. Перереєстрація кооперативу, за найпоширенішою версією, була проведена за підробленим протоколом зборів співвласників.

Згідно даним відкритої бази даних YouControl, наразі є як мінімум 5 судових справ, у яких компанія може бути стороною або фігурантом, з них одна – господарська, інші – кримінальні.

16 травня стало відомо, що так звана «антирейдерська» комісія Мін’юсту відмовила у задоволенні скарги підприємства на дії реєстратора, який вніс спірні зміни, на підставі наявності судового провадження за позовом іншої сторони конфлікту щодо тих же реєстраційних дій. Напередодні в Луганці, де розташований офіс підприємства, відбулись сутички між мешканцями села – працівниками агрофірми, та представниками підприємства-клoна ТOВ «Агрoфірма Маріампoльска».