Прибуткове «Кіровоградтепло» заборгувало за газ десятки мільйонів

Тепловики, які закінчили минулий рік з прибутком, заборгували за газ більше 74 мільйонів гривень. Про це свідчать числа, озвучені під час прес-конференції головою правління ВАТ «Кіровоградгаз» Олександром Гладким.

medium-DSC_0007Загалом за його інформацією, теплогенеруючі підприємства області винні за паливо більше півмільярда, а саме 596,622 мільйона гривень. Найбільший борг – 74,107 млн. грн., у дочірнього підприємства «Кіровоградтепло» ЦНТІ УНГА» з обласного центру, яке орендує у міста цілісний майновий комплекс котелень та іншого обладнання, за допомогою якого тепло подається до більшої частини підключених до системи централізованого опалення помешкань у Кропивницькому.

За інформацією підприємства, яка була озвучена під час звіту на сесії міськради наприкінці березня, воно закінчило минулий фінансовий рік з прибутком, конкретну суму якого представник не назвав. Заступник міського голови Олександр Мосін тоді ж озвучив суму позитивного сальдо у 1,5 мільйони гривень. Наприкінці сезону 2017-2018 представники компанії неодноразово заявляли, що населення міста не має значних боргів за централізоване опалення.

Окрім «Кіровоградтепла», серед найбільших боржників за газ Гладким були названі комунальне підприємство «Теплоенергетик» з Кропивницького, яке винне 56,368 мільйона, СП-ТОВ «Світловодськпобут» – 31,089 мільйона, і КП «ТКЕ Олександрійської міської ради» – 64,187 мільйона.

Під час останнього опалювального сезону «Кіровоградгаз» кілька разів відключав від газопостачання котельні в Кропивницькому, зокрема у холоди без тепла залишилися майже 50 житлових будинків, дитячі садочки і приміщення ПТУ №9. Наприкінці листопада 2017 року керівництво обласного центру звернулося до Служби безпеки України, Національної поліції та прокуратури з проханням забезпечити належну охорону газорозподільчих пунктів, недопущення відключення газу на території обласного центру та розпочати кримінальні провадження проти керівників ВАТ «Кіровоградгаз» за підготовку організації диверсії в місті.

Сайт «Кіровоград24» з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень повідомив сьогодні, що в судах знаходиться три адміністративні та одна кримінальна справа проти голови правління «Кіровоградгазу» Олександра Гладкого – про порушення ведення бухгалтерського та податкового обліку, надання аудиторських висновків, а також самоуправство при відключенні котелень в опалювальний сезон.

Також сьогодні стало відомо, що міжвідомча комісія під головуванням заступника міського голови Кропивницького надала дозвіл на встановлення автономного опалення для мешканців 50 квартир у 13 багатоквартирних домах міста, а самі будинки будуть повністю відключені від системи централізованого опалення.