В Олександрії журналіст судиться з мерією за доступ до інформації

Автор блогу «Моя Олександрія» Руслан Гаврилов подав до суду на дії керуючого справами міської ради райцентру, який відмовився задовольнити інформаційні запити щодо використання комунального майна.

Руслан Гаврилов
Руслан Гаврилов

Про це з посиланням на видання повідомляє «Детектор медіа», шеф-редактором якого є відома українська журналістка та медіа-критик Наталія Лигачова, учасник рейтингу «100 найвпливовіших жінок України» журналу «Фокус» кількох минулих років.

Керуючий справами Олександрійської міськради (Кіровоградська область) Володимир Чеботарьов не надав журналісту видання «Моя Олександрія» відповіді на два інформаційні запити. У першому запиті журналіст просив надати інформацію щодо усіх переданих в оренду комунальних об’єктів за останні чотири роки. У другому запиті журналіст цікавився щодо об’єкту на вул.Братській, 88, де раніше знаходився дитячий садочок. У відповідь на обидва запити керуючий справами Олександрійської міськради Володимир Чеботарьов відповів, що «інформація не може бути надана через її конфіденційність», – зокрема йдеться у повідомленні.

Гаврилов вимагає визнати дії посадовця неправомірними щодо обох запитів, зобов’язати міськраду надати на них відповіді і сплатити судовий збір за розгляд справи по обох позовах. Відомо, що до підтримки позовів підключилися представники громадської організації «Платформа прав людини» та ініціативи #насудзадоступ, яка підтримує судові позови активістів та журналістів щодо захисту прав на доступ до публічної інформації зокрема й фінансово.

«Детектор медіа» нагадує також, що у січні Гаврилов звернувся до поліції з заявою про вчинення злочину міським головою Олександрії Степаном Цапюком.

Степан Цапюк
Степан Цапюк

У ній журналіст стверджує зокрема, що той незаконно збирав та розповсюджував відносно нього конфіденційну інформацію зокрема про майновий стан та рух коштів на банківських рахунках. На запит журналіста у банку відповіли, що жодних офіційних запитів стосовно руху коштів по його картковим рахункам не надходило. Під час громадських слухань 20 грудня 2017 року та під час засідання виконкому наступного дня Цапюк публічно повідомив конфіденційну інформацію про майновий стан Гаврилова та відомості про його родичку. За словами блогера, конфлікт з мером триває від заснованя блогу «Моя Олександрія».