У Миколаївській області колись відремонтують 10 км автодороги Н-14

Ремонт кілометра скандально відомої траси Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв у Кіровоградській області обходиться в 2,5 рази дешевше, ніж у Миколаївській.

Про торги, оголошені Службою автомобільних доріг (САД) у Миколаївський області на ремонт однієї з ділянок автодороги Н-14, ми повідомляли на початку травня – заявлена прогнозна вартість ремонту семи кілометрів траси в Миколаївській області склала 138,2 мільйона гривень.

Igor-Melika-Bad-Roads-Ukraine-131
Возсіятське, узбіччя Н-14. Фото – igormelika.com.ua

Як уточнили в тамтешній САД, йшлося про ділянку між селами Возсіятське і Водяно-Лорине, який водії називають найпроблемнішим на всій «убитій» трасі.

Ще два оголошених миколаївськими дорожниками тендера – також на ремонт ділянок біля Возсіятського, протяжністю 2,6 і 1,1 км. Їх планують відремонтувати за 81,4 і 59,4 мільйона гривень відповідно.

Планують оголошувати ще один аукціон – на ремонт 3 км біля села Водяно-Лорине, але проведення ремонту на них, за словами прес-секретаря миколаївської САД Світлани Довженко, можливо тільки за умови додаткового фінансування.

По термінах – складно спрогнозувати, коли завершиться тендерний процес, – також зазначає вона.

Простий підрахунок показує, що якщо в Кіровоградській області ремонт кілометра коштує в середньому 11 з чвертю мільйонів, то в Миколаївській може обійтися у більш ніж 25 мільйонів. За словами одного з місцевих журналістів, ставлення керівництва сусідньої області до ремонту Н-14 пояснюється тим, що «воно до всього так відноситься». Мовляв, крім аеропорту, теперішній голова ОДА Олексій Савченко зараз нічим не займається, це іміджевий проект, і «все бабло туди пішло».

Нагадаємо, тендери на проведення ремонту 33 кілометрів Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв на території Кіровоградщини за 371 мільйон державних гривень, оголошений Службою автомобільних доріг у Кіровоградській області, вже пройшли, переможця визначено.

Про те, чи потрібна дорога мешканцям Миколаївщини, хто буде ремонтувати Н-14 на Кіровоградщині, що кажуть ті, хто щотижня їздить по ній в обох напрямках – у матеріалі за посиланням.