Заступник голови МОЗ має вибачитись та звільнитися - нардеп

Заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський має вибачитись перед онкохворими та піти у відставку – саме цього чекає від нього суспільство, вважає нардеп з Кропивницького Костянтин Яриніч.

10322736_1440579912856540_5570436394009631584_n
Костянтин Яриніч. Фото – Facebook

Як депутат профільного Комітету буду вимагати зустрічі з прем’єр-міністром для обговорення фаховості, компетентності і моральності дій нинішнього керівництва МОЗ України, – написав він у своєму Facebook.

Таким чином Яриніч відреагував на заяву Лінчевського, зроблену ним у Рахунковій палаті України під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров’я для лікування громадян України за кордоном. Конкретно йшлося про трансплантації кісткового мозку, які в Україні не роблять.

Відносно ефективності, відносно нерезультативності і неекономного використанні грошей. У сухому залишку – 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків. Ці проблеми, тобто ці онкологічні захворювання, які, власне вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно, – зокрема сказав заступник міністра.

Коментуючи сказане високопосадовцем для нашого сайту, Яриніч зокрема зазначив, що, по-перше, в Україні справи часто обстоять саме так, як сказав Лінчевський, і зовсім не так – в інших розвинених країнах.

Якщо так посадовець підвів підсумки медичних успіхів ввіреного йому відомства – п’ятірка з плюсом. По-друге, ніхто з тих людей, хто зіткнувся з цією недугою, так не вважають і будуть завжди боротися за своє життя до самої останньої секунди. По-третє, часто мова навіть не про хворих людей, а про родичів, життя яких часто «зупиняється», коли відбувається те, що на думку Лінчевського, має неодмінно статися. Ну і не треба забувати, що часто багато хто живе мрією, а не розраховують на допомогу Лінчевського, – сказав нардеп.

На сьогоднішньому брифінгу в столиці сам заступник міністра заявив, що його слова були вирвані з контексту. На двічі озвучене прохання журналістів уточнити, з якого саме контексту була вирвана скандальна репліка, він не дав конкретної відповіді.