Банкомат підірваного вночі банку не намагалися відкрити

Банкомат, який знаходиться на підірваному вночі вході до відділення банку «Південний» на провулку Фортечному у Кропивницькому, навіть не намагалися відкрити, – стверджує джерело сайту Весь Кіровоград у правоохоронних органах.

Місце злочину. Фото - "Гречка"
Місце злочину. Фото – “Гречка”

Він залишився робочім.

Зазвичай як підривають банкомати? Заводять з тильного боку шланг, закачують газ, підпалюють гніт – він відкривається. Забирай і йди, – пояснює джерело.

Згідно з офіційним повідомленням, невідомий вибуховий пристрій спрацював 5 червня близько пів на першої ночі на порозі відділення, вбудованого у будівлю багатоквартирного житлового будинку №19а. Пошкоджено склопакет і припарковані по сусідству легкові автомобілі.

Джерело стверджує, що чим саме підривали – поки дійсно невідомо, на місці не виявили жодних впізнаваних фрагментів, щоб сказати, що це була одна з гранат відомої системи або інший вибуховий пристрій, що піддається ідентифікації.

Нічні повідомлення місцевого сегмента соціальної мережі «Фейсбук» свідчать про те, що вибух було чутно в інших районах міста. «Начебто бомба впала, страх неймовірний, відразу подумали – війна», – написала одна з користувачів.

Всередині відділення знаходилися охоронці, ніхто з них не постраждав. Наразі вони дають свідчення, зміст яких поки не розголошують в інтересах слідства

Оскільки ніхто не постраждав, і нічого не було вкрадено, поліція розслідує справу про хуліганство вчинене «із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень». Це ч.4. ст. 296 Кримінального Кодексу, санкція передбачає покарання від трьох до семи років позбавлення волі.

Рік тому схожий вибух прогримів біля входу у відділення «Південного» в Миколаєві, ще роком раніше з гранатомета стріляли в будівлю головного офісу в Одесі.

За часів Януковича в ЗМІ ходили чутки про вплив на банк «Південний» Юрія Іванющенка, відомого також як «Юра Єнакіївський» – одного з найближчих соратників побіжного екс-президента. Писали, що саме на тлі цієї інформації у 2011 році фінустанову покинув голова його правління і акціонер Вадим Мороховський.

У вересні того ж року на 40-му кілометрі траси Одеса-Київ з автоматичної зброї розстріляли машину німецького бізнесмена Олександра Ліхта. Сам він повідомив, що їхав до столиці після обговорення «однією спірною фінансової ситуації» з головним юристом банку «Південний».