Довгий, Березкін та Горбунов піаряться на бюджетних грошах – ОПОРА

Троє народних депутатів, які мають стосунок до Кіровоградщини, використовують державні гроші як інструмент маніпуляції. Про це йдеться у матеріалах дослідження використання коштів субвенції на соціально-економічний розвиток області в минулому році, проведеного громадянською мережею ОПОРА.

У прес-релізі організації зазначається, що найбільше не тільки в області, а й в Україні, 87 млн грн., минулого року отримало місто Кропивницький – виборчий округ №99, від якого до Верховної Ради обрано Костянтина Яриніча. На другому місці з майже 36 мільйонами опинився виборчий округ Олеся Довгого №102 з центром у місті Знам’янка. 34 млн. отримав виборчий округ Станіслава Березкіна №100 з центром у Бобринці, 22 млн грн – виборчий округ Анатолія Кузьменка №103. Найменше субвенції виділили виборчому округу Михайла Поплавського №101 з центром у Голованівську – лише 8,7 млн грн. В основному, в області за рахунок субвенції ремонтували приміщень лікарень, поліклінік та шкіл, були також витрати на дитячі майданчики та комп’ютерні класи.

Нерідко народні депутати використовують державні субвенції як інструмент маніпуляції. Підкреслюючи, що саме завдяки їхнім старанням кошти були виділенні у певний округ, – також зазначають в ОПОРІ. – Зокрема, на сайті народного депутата Станіслава Березкіна (100-й виборчий округ) йдеться: «Завдяки народному депутату Станіславу Березкіну понад 10 мільйонів гривень буде спрямовано з державного бюджету на розвиток Бобринецького, Компаніївського, Кіровоградського, Новоукраїнського, Добровеличківського, Вільшанського районів Кіровоградської області». Також у публікації використано інфографіку з аналізом, куди залучать кошти.

Далі пішов нардеп Олесь Довгий (102-й виборчий округ), адже на його сайті розміщена ціла низка публікацій про освоєння субвенції. «У 2017 році народний депутат України Олесь Довгий залучив додатково 15 мільйонів гривень як субвенцію із державного бюджету на соціально-економічний розвиток свого виборчого округу», – йдеться на сайті народного депутата. У новині розміщені світлини об’єктів, на які спрямували державні кошти, і кілька разів наголошено, що завдяки зусиллям Олеся Довгого вдалося отримати ці кошти.

У Кропивницькому – інша тенденція, адже депутат від мажоритарного округу Костянтин Яриніч від «БПП «Солідарність» активно не заявляє про державну субвенцію. Цю нішу використовує депутат Олександр Горбунов, який був обраний за виборчим списком політичної партії «Народний фронт». Під час вручення санітарних автомобілів, які були придбані за бюджетні кошти, місцеві ЗМІ писали: «Санітарний транспорт придбали за рахунок субвенції з державного бюджету (8,4 млн грн), яку було отримано за сприяння народного депутата України Олександра Горбунова та співфінансування з міського бюджету в розмірі 3% (252 тис. грн).

34555046_10155468769065108_6071594979145285632_n