Дії влади Кропивницького можуть призвести до зниження зарплат у місті

Тим, хто «несе яйця», хочуть відрізати голову – так ініціативи міської влади Кропивницького з підвищення ставок податку на нерухомість та ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців (ФОП) оцінює Людміла Шубіна, директор заводу «Друкмаш-Центр».

154118_original
Фото – LiveJournal

Завтра, 22 червня, має відбутися чергове засідання сесії міської ради обласного центру, на якій, за інформацією члена виконкому Олександра Дануци, можуть бути прийняті зокрема й рішення, про які йде мова. Згідно оприлюдненим проектам №№1877 та 1878, ставку єдиного податку для ФОПів другої групи оподаткування хочуть підняти до 15%. Також ставки податку на ряд видів нерухоме майна, відмінного від земельних ділянок, планують підвищити у 5 разів, зокрема на адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств та склади різного призначення.

Виробничими приміщеннями вважаються лише ті, де стоять станки. Склад, де лежать матеріали, де лежить готова продукція, приміщення де сидять інженери, технологи, бухгалтерія, економісти, фінансисти, відділ технічного контролю, головний енергетик, головний механік, служба сервісу, маркетологи, директор, кінець кінцем, це все підлягає оподаткуванню. Їдальні, туалети. Як завод може існувати без цього всього? У нас не менше, ніж 30-40% працюють ІТР та службовців. Комплектувальники, логістики, водії, які розвозять продукцію, привозять людей. Іде технологічний процес, створюється додана вартість. Не може робітник без управлінців, ІТР та службовців і навпаки, це єдине ціле. І якщо у нас почнуть виймати з кишені додаткові гроші – ми почнемо знижувати людям зарплату, бо прибутку вже немає, – зазначила директор «Друкмаш-Центру» в коментарі сайту «Весь Кіровоград».

Шубіна також наголосила, що підприємство працює за державним замовленням, ціну на продукцію також встановлює держава, тому найвищий рівень рентабельності за рік – лише 9%, а в останні два роки завод працює з нульовою рентабельністю. Середня зарплата на «Друкмаш-Центрі», який виготовляє засоби пересування для людей з порушеннями опорно-рухової системи, за словами Шубіної – біля 10 тисяч гривень на місяць, мінімальна – 6 тисяч, підприємство платить мільйони у вигляді податків та зборів, зокрема Єдиного соціального внеску.

За даними Олександра Дануци, у місті біля 3,5 тисяч фізичних осіб-підприємців другої групи оподаткування, які в разі прийняття згаданих рішень заплатять єдиний податок за підвищеною до 15% ставкою, окрім тих, «які здійснюють діяльність з надання соціальної допомоги», для яких буде встановлена 8-відсоткова ставка. У місцевому сегменті соціальних мереж це визначення викликало запитання у самих ФОПів.

Що таке “соціальна допомога” – пропонують ставку єдиного податку 8%, а іншим 15%? Які КВЕДИ цієї діяльності? Допомогою займаються благодійні і громадські організації. Всі підприємці надають послуги з метою отримання прибутку, – пише підприємець Тетяна Коваленко у Facebook.

Минулої п’ятниці у Кропивницькому відбулося засідання круглого столу за участі представників бізнесу, громадськості та місцевої влади з приводу ініціативи про підвищення ставок. Під час зустрічі було обрано робочу групу, представники якої мали підготувати і подати на розгляд міської влади «пропозиції, здатні врегулювати протиріччя, які впливають на рівень соціальної напруги в місті». Згідно інформації з джерел у підприємницьких колах, те, що сесія міськради відбудеться вже завтра, для представників робочої групи стало несподіванкою.