Категоричний протест або домовленість з інвестором: жителі Короленка мають два шляхи виходу з ситуації – Шамардін

Не депутати, а мешканці мають висловлювати свою точку зору – вважає голова «земельної» комісії міськради Кропивницького Олександр Шамардін. Так він прокоментував конфлікт, що розгоряється навколо можливої зміни зонування ділянки під сквером біля аеропорту, через яке побили іншого депутата.

АЗС
Фото – http://www.nefterynok.info (ілюстрація)

Депутат, як представник громади, має право висловлювати думку людей та представляти їх інтереси у міській раді, але без жодних політичних підтекстів. Коли починається політичне загравання, то мешканці самостійно мають прийняти рішення, чи виходити на діалог з інвестором, чи категорично протестувати проти забудови. Я, наприклад, читав у коментарях, що в них аварійний будинок. Може, той інвестор сказав би: я готовий відремонтувати. Можливо,вони б і знайшли спільну мову.Я уточнюю, що мова не йде саме про цю земельну ділянку, я наводжу як приклад, – зокрема сказав Шамардін, відповідаючи на питання, чи потрібна на його думку автозаправка на спірній ділянці.

20 червня профільна комісія міськради Кропивницького розглядала проект рішення стосовно зміни зонування під сквером по вулиці Короленка з рекреаційної зони активного відпочинку на зону СТО, АЗС, автопарків, гаражів, автостоянок. Заявник, орендар ділянки, хоче збудувати там автозаправку. Думки членів комісії розділилися, «за» голосував зокрема сам Шамардін, а також депутати Анатолій Ларін, Юрій Деркаченко та Вадим Дрига.

Про будь-які дозволи на будівництво чи виконання інших робіт на ділянці не йдеться – запевняє голова комісії.

Всі звернення громадян потрапляють до виконавчих органів ради, відповідальне управління опрацьовує всі заяви, зокрема й це питання. Управління архітектури, навіть не земельне, подало нам на комісію ці матеріали. Ми ці документи розглянули, я ставив питання представнику управлінняархітектури, чи є в них якісь заперечення щодо зміни зонування.Жодних зауважень не було.Тому що подавалася заява не на дозвіл на будівництво, а щоб управлінняархітектури звернулося до інституту, який розробляв зонування, щоб розглянути це питання. Бо за договором оренди в них комерція, а по зонуванню – рекреація. Заявник звернувся до міської ради, і за процедурою це питання було винесене на комісію. Ще невідомо, якою буде відповідь інституту, і колице питання буде винесене на сесію, – зазначив Шамардін.

Минулої неділі, за словами його колеги Ларіна, до нього приїхав чоловік, який раніше вже нібито погрожував йому та пізніше був ідентифікований як мешканець обласного центру Олексій Пашковський, і наніс Ларіну тілесні ушкодження. Той написав заяву до правоохоронних органів, та заявив про політичний підтекст нападу. Пізніше Пашковський провів пресс-конференцію, на якій зазначив, що обурився через рішення земельної комісії міської ради віддати ділянку в рекреаційній зоні під забудову, депутата не бив, лише «рефлекторно його долонею штовхнув у живіт», коли той почав «сіпатись». Наразі чоловікові оголошено про підозру за ч. 2 ст. 350 Кримінального кодексу України – погроза або насильство щодо службової особи. Згідно тексту офіційного повідомлення прокуратури, під час інциденту той наніс три удари кулаком в область грудної клітини депутата. Пашковському може загрожувати до п’яти років позбавлення волі.

Під час прес-конференції останній повідомив, що зустрічався і з головою депутатської комісії. Сам Олександр Шамардін зустріч прокоментував так: «Говорити немає про що, та не вважаю за потрібне».

Те, що сталося з колегою депутатом, я маю на увазі Ларіна, то це не є нормальним вирішенням питання, чи спілкуванням, яке могло б якось вплинути на його думку, – зазначив він.

Депутат відзначив також, що договір оренди ділянки, про яку йде мова, укладався багато років тому іншим складом міської влади.

Цей договір оренди – не цього року, йому не рік, не два, не три, не п’ять, – сказав він. – Це навіть не минуле скликання (міськради укладало договір), а до нього.

Щамардін заявив, що не вважає за потрібне,поки не будуть врегульовані усі спірні питання, квапитись з розглядом цього питання на сесії міськради.

Це не те питання, яке треба поспіхом виносити на сесію, тому що там наявна конфліктна ситуація. Розвиток подій може бути різним. Є в нас профільний заступник міського голови, який безпосередньо відповідає за роботу земельного управління та управління архітектури. Є питання у людей, які там проживають, так само є питання і у заявника щодо зміни зонування. Якщо прийде ініціативна група, висловить свої думки, тоді буде зрозуміла ситуація, настрій, побажання і подальший розвиток. Якщо сюди зараз включиться політика, а цей факт вже наявний, буде відбуватися перекручування фактів та маніпуляція громадською думкою, – вважає Шамардін.

За інформацією сайту «Весь Кіровоград», округ, де знаходиться конфліктна ділянка, закріплений за депутатом міськради Сергієм Капітоновим, одним з двох представників «Свободи» у поточному скликанні міськради.