«Підприємство Онулів» може заплатити ще 10 тисяч за повалені дерева

Підприємство, що знесло в обласному центрі майже півсотні дерев, може заплатити ще 10 тисяч в рамках адміністративного провадження. Про це у коментарі сайту «Весь Кіровоград» повідомила громадський екологічний інспектор Надія Паливода, голова ГО «Озеленення Кропивницький».

Фото - Надія Паливода
Фото – Надія Паливода

За її інформацією, провадження розпочато поліцією за ст. 153 КУпАП (знищення або пошкодження зелених насаджень).

Вчора адміністративна комісія при виконавчому комітеті міськради Кропивницького оштрафувала приватне підприємство «Сервіс Кіровоград» на 850 гривень за незаконне знищення 12 дерев по вул. Академіка Тамма, 4 без відповідного дозволу.

Цей штраф просто смішний, – вважає Паливода. – Це якесь знущання над мешканцями міста. Це ж не перші і не останні ті, хто хочуть будувати ринки там, де ростуть дерева. І що ці люди собі будуть думати? Законним способом це робиться так: ти подаєш заявку, все обстежується, комісія, купа часу, вона призначає якусь відновну вартість, там щось від 2 тисяч за одне дерево, залежно від його товщини, породи. Не малі гроші, скажемо так. І тут ми маємо ситуацію, коли спиляли 49 дерев, із них на 30 був дозвіл, 19 – незаконно, заплатили за це штраф 850 гривень – зрозуміло, що подібним ділкам набагато вигідніше прийти вночі, все попиляти, і сказати: так, це ми зробили, заплатимо штраф 850 гривень

Розбіжності між кількістю знищених дерев, яку зафіксувала адмінкомісія, і наявною, екоктивістка пояснює неточністю підрахунків, здійснених міськими структурами.

Спецінспекція рахувала одразу в перший день, там деякі пеньки були прикидані гілками. Потім, коли ми обстежували вже з екологічною інспекцією, значно більше знайшли пеньків, там у них все більш детально обраховано, – пояснює Паливода. – В екологічної інспекції більші штрафи, вони залежать від діаметру пенька, від кількості дерев. Вони нарахували на 10 тисяч збитків. Але досі ця справа знаходиться в поліції.

За даними ЗМІ, вирубка дерев здійснювалась для того, щоб звільнити місце для нових торгових площ.

Приватне підприємствo «Сервіс Кірoвoград», що належить Ларисі та Микoлі Oнулам, «під шумoк» знеслo більше дерев, ніж їм дoзвoлили. На місці лісoпoвалу будуватимуть тoргoвельний ряд павільйонів, – зокрема пише «Без Купюр».

Також відомо, що фірма зобов’язалась відновити зелені насадження, укладено  договір з комунальним підприємством «Благоустрій», за яким восени буде висаджено 340 дерев на суму 110 тисяч гривень.

Висадити – це одне, а виростити – це зовсім інше, – наголошує Паливода з цього приводу.

На початку червня CBN з посиланням на голову «Озеленення Кропивницький» повідомляло про те, що у Кропивницькому методично знищують молоді дерева. Також протягом останніх місяців у місті невідомими було отруєно кількасот собак, як бездомних, так і домашніх.

Кропивницький вже потроху виїжджає з Кропивницького. Не хочуть люди жити в убогому обласному центрі, де головні принади це незакінчені будівництва, це паркани, це ларьки, це ринки, повалені дерева, і, так, звісно, отруєні собаки, – зокрема зазначив призер премії «Телетріумф» Андрій Богданович у випуску авторського відеоблогу «Погляд» від 1 липня.