Проти АТОвців – банк Суркісів, маршрутники та голова облради (ОНОВЛЕНО)

Банк, що належить Григорію та Ігорю Суркісу і їхнім донькам, вимагає у матері полоненого бійця з Кіровоградщини повернути борг та відсотки по кредиту сина.

Про це повідомляє CBN.

Військовослужбовець 34 батальйону 57 окремої мотопіхотної бригади Василь Жемелинський потрапив у полон бойовиків у лютому 2018-го. Наразі «Акцент-банк» (А-Банк), у якому він мав кредит, продовжує надсилати листи з вимогами до його матері всупереч закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

А-Банк, раніше – «Український кредитний банк» існує з 1992 року, та змінював власників кілька разів. У грудні 2004 року тодішнього керівника установи Юрія Ляха знайшли мертвим у його кабінеті. В 2007-му банк потрапив під санацію «Приватбанком». В 2015-му Суркіси викупили в «Приватбанка» 97% акцій.

Згідно матеріалам електронних ЗМІ, систематично на території Кропивницького та області права військових продовжують порушувати також у транспортній сфері. У червні резонансу набув черговий конфлікт за участі водія маршрутки №44 в обласному центрі. За словами учасниці АТО, яка приймала участь у бойових діях, має поранення та заперечувала проти використання її прізвища у ЗМІ, водій відмовився везти її після того, як вона показала посвідчення, та наніс усну образу.

У травні ЗМІ писали про колишнього ДАЇвця, чоловіка власниці фірми-перевізника, який з нецензурною лайкою оборювався присутністю в автобусі учасника АТО. Той їхав з Гайворона в Кропивницький на обстеження після перенесеної операції на серці. В квітні відомим став ще один водій маршрутки, який вдав, що викинув через вікно посвідчення, пред’явлене матір’ю загиблого бійця. Повідомлення схожого змісту регулярно з’являються у місцевих новинних стрічках протягом останніх років.

Минулого тижня стало відомо також, що голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко позбавив частину місцевих добровольців можливості отримання пільг.

Добровольцям планують видавати посвідчення учасників "АТО у Кіровоградській області". Фото - CBN
Добровольцям планують видавати посвідчення учасників “АТО у Кіровоградській області”. Фото – CBN

В травні обласна рада розпочала процес визнання бійців добровольчих батальйонів, які проживають на території регіону, учасниками бойових дій. Вносячи правки до підготованого обласною державною адміністрацією проекту положення, Чорноіваненко зокрема додав обмеження – стосуватися буде тільки тих, хто проживав на Кіровоградщині до 14 квітня 2014 року. Таким чином біля 50 добровольців, які перебралися з Донбасу та зараз проживають на території області, виведені за рамки офіційного визнання.

Після того, як історія з А-Банком та кредитом полоненого бійця набула резонансу, на зв’язок з сайтом “Весь Кіровоград” вийшла керівник напрямку internet banking фінустанови Ольга Вовк, яка повідомила, що в банку не було інформації щодо участі Жемелинського у військових діях.

Вже на сьогодні по кредиту, про який йде мова, заморожені та відмінені всі нараховані відсотки.  Також повідомляємо, що А-Банк завжди йде на зустріч клієнту, а тим паче коли мова йде про військовослужбовців, що захищають зараз країну, – зауважила вона у повідомленні до фан-сторінки сайту в соціальній мережі Facebook.