Ділієв не знає, за що мерія Олександрії хоче стягнути з його родини майже 900 тисяч

Підприємець, який порядкує «Зеленою садибою Ділієва» стверджує, що не бачив жодних документів про нараховані міською комісією до стягнення з членів його родини 898 тисяч гривень. На його думку, мерія відтягує час, щоб не дати підготуватися до судового процесу.

"Зелена садиба Ділієва". Фото - bazi-otdiha.com.ua
“Зелена садиба Ділієва”. Фото – bazi-otdiha.com.ua

Я подав запити у міськвиконком, щоб вони надали розрахунки, за якою формулою вони рахують. Я ж подам до суду незрозуміло на що. Жодних документів не бачив, вони не дають ніяких документів. Я пішов сьогодні у відділ приватизації, мені сказали, що поки не буде ще якихось висновків, ніхто нічого мені не дасть. Бояться, що ми почнемо готуватись, щоб тихенько до суду подати, щоб менше часу було на підготовку, – каже Ігор Ділієв.

Міська комісія по збитках вважає, що він та троє його родичів, членів садового-городнього кооперативу «Івушка» за рік нанесли місту саме стільки збитків нецільовим використанням їхніх ділянок у кооперативі. Про це сьогодні повідомив сайт depo.Кропивницький з посиланням на міськраду Олександрії. За словами підприємця, суму розраховують вже вдруге, щоразу з іншим результатом.

Вони там щось нараховують, нараховують, – каже він. – Позавчора була комісія, на яку нас навіть не запросили. Перший раз вони написали на сайті міської ради 943 тисячі, а зараз вже менше. Писали і щось за акциз, нібито я вже не по землі винен, а по акцизу щось недоплатив.

На території, про яку йде мова, знаходиться «Зелена садиба Ділієва», яка функціонує біля 20 років, внесена до міських та обласних маршрутів зеленого туризму, має відповідне свідоцтво та включає зокрема впорядкований пляж з платним входом. Власне Ігор Ділієв веде комерційну діяльність як фізична особа-підприємець, має ліцензію на торгівлю спиртним та тютюном, з якої сплачує акциз.

Ми не бачимо тут нашої вини, що ми нанесли збитків, – каже він. – Людям подобається, люди до нас приїжджають. По суті ми тут і ведемо (садове) господарство, тільки три місяці на рік займаємось підприємницькою діяльністю, а весь останній час облаштовуємо територію, садимо щось.

Учасники митінгу на захист малого бізнесу 1,5 години перекривали рух. Фото - "Моя Олександрія"
26 червня. Учасники митінгу на захист малого бізнесу півтори години перекривали рух. Фото – “Моя Олександрія”

В середині червня Олександрійський виконком клопотав перед міськрадою про визнання недійсним державних актів на землю в садово-городньому товаристві «Івушка», виданих Володимиру Ділієву, Тамарі Ділієвій, Розі Ділієвій і Євгену Ділієву. Проект рішення внесли до порядку денного сесії, засідання якої відбулося 26 квітня, але виключили напередодні засідання після надбання питанням суспільного резонансу.

Вони затихли, – вважає Ділієв. – Спочатку почали писати на їхніх сайтах, що справедливість хочуть встановити, забрати землю. Ми почали робити «кіпіш», вони землю забирати одразу перехотіли. Ми сказали, що прийдемо, мітинг влаштуємо, вони перед цим мітингом прибрали це все з (порядку денного) сесії. Вже не забирають, а хочуть мільйон штрафу нарахувати…