Кузьменко не прикриватиме хабарників в ОДА

Голова Кіровоградської ОДА закликав поліцейських прикласти максимум зусиль до розслідування фактів, за якими минулого тижня було оголошено про підозру двом посадовцям адміністрації, та невідворотного покарання для винних.

Непоодинокі, на жаль, випадки, коли як представники місцевого самоврядування, так і виконавчої гілки влади, чиновники, підозрюються в отриманні неправомірної вигоди, хабарів. Я закликаю представників правоохоронних органів прикласти максимум зусиль для того, щоб ті факти, про які ми з вами дізналися на минулому тижні, були розслідувані, для того, щоб суспільство дізналося про суть цих злочинів, щоб покарання винних було незворотнім, і було настановою всім, хто знаходиться на державних посадах, – зазначив Сергій Кузьменко, звертаючись до керівництва обласної поліції сьогодні, 9 липня.

1530800603_18035

У минулий четвер, 5 липня, під час отримання 10 тис. грн. «неправомірної винагороди» була затримана посадовиця одного з департаментів ОДА. Як повідомили в Управлінні захисту економіки (УЗЕ) в області, гроші вимагала за сприяння та прискорення підписання договору на постачання і монтаж відповідного обладнання.

За інформацією з власних джерел сайту «Весь Кіровоград», мова може йти про встановлення кількох нових дверей у приміщеннях департаменту соціального захисту. Ленінський районний суд обрав для посадовиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у 52860 гривень.

Наступного дня в прокуратурі повідомили про оголошення підозри одному з керівників обласного Управління капітального будівництва – його обвинувачують у службовій недбалості, яка завдала бюджету збитків на понад мільйон гривень під час реставрації обласного художнього музею. Чиновник офіційно прийняв у підрядників устаткування, яке на момент розрахунків фактично не було придбано і встановлено.

Також завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо підрядника та субпідрядника робіт, які завищили вартість придбаного та встановленого устаткування. Справи передані до суду.

Тоді ж, у п’ятницю 6 липня, за фактом вимагання неправомірної вигоди працівники УЗЕ затримали Олександра Рацула, депутата Фортечної районної ради міста Кропивницького. Його підозрюють у вимаганні та отриманні 5 тисяч доларів від підприємця за сприяння прийняттю рішення міськвиконкому обласного центра про надання в оренду п’яти земельних ділянок під розміщення білбордів.

36759649_928483977332402_1656387307734827008_n
Олександр Рацул. Фото – “Центральноукраїнський антикорупційний офіс”

За однією з версій, гроші мали бути розподілені між членами постійної комісії міської ради Кропивницького з питань реклами. Рацул також є керівником ТOВ «Рекламне Агенствo Рік-Медіа» та завідує кафедрою соціальної роботи, соціальної педагогіки та психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету. Ленінський районний суд призначив запoбіжний захід у вигляді застави у 80 прoжиткoвих мінімумів (біля 141 тис. грн.). Прокуратура клопотала про тримання під вартою.