Нові свідчення хамства та ознаки корупції у міській владі Олександрії

Міський голова Олександрії припустився образи на адресу багатодітної матері, яка добивалася відновлення вуличного освітлення біля місця її проживання.

На фото я бачив ваших дітей. Дуже симпатичні. Дуже шкода, якщо вони візьмуть ваші риси, – зокрема написав Степан Цапюк, відповідаючи на відеозвернення жінки у Facebook.

36878524_864850747031346_2832282416314318848_n

Нагадаємо, міський голова має двох синів. Ім’я молодшого, Максима, згадувалось під час скандалу навколо цьогорічного конкурсу «Олександрієць року», переможцем в одній з номінацій якого став танцювальний колектив Alex modern Ольги Цапюк – дружини Максима Цапюка. Згідно даним відкритих джерел, він зареєстрований як фізична особа підприємець. В 2013 році Степан Цапюк був офіційно обвинувачений за статтею 172-7 КУпАП (порушення вимог повідомлення про конфлікт інтересів) у зв’язку з обставинами голосування в міськраді за надання дозволу на викуп землі в районному центрі трьом підприємцям, одним з яких був його молодший син.

Безымянный
Фото – сайт Олександрійської міської ради

Старший, Дмитро, у 26 років став депутатом Олександрійської міськради п’ятого скликання від Партії регіонів, обласну організацію якої на Кіровоградщині очолював його батько, та увійшов до складу постійної комісії з питань приватизації майна, житла, землі. Згідно даним відкритих джерел, керував ТОВ «Купава-Авто», входив до числа засновників ТОВ «Торгова лінія».

За даними сайту «Посіпаки», обидва мали офіційний статус помічників народного депутата Степана Цапюка під час його каденції у Верховній Раді України в 2006-2007 роках.

Скріншот переписки міського голови з матір’ю шістьох дітей Тетяною Кузнєцовою оприлюднив в одній з місцевих спільнот у соцмережі голова олександрійського тервиборчкому Олександр Кияшко, який нещодавно особисто зазнав від міського голови образи словом та дією. Під час сесії міськради 26 червня Цапюк при численних свідках постукав його по голові та грубо обізвав. У коментарі журналістам Кияшко заявив, що вивчить законодавство з метою оформити позовну заяву проти мера.

Також з квітня поточного року не можуть відбутися підготовчі судові засідання в чотирьох господарських справах за позовами прокуратури області про розірвання договорів закупівлі продуктів харчування на 600 тисяч гривень, проведених управлінням освіти Олександрійської міськради з порушенням закону. Про це сьогодні повідомив прокурор Кіровоградщини Олексій Коваленко.

Причина проста – супротив посадовців управління освіти Олександрійської міської ради, яка вважає, що досудове розслідування цих фактів, бо там ще є й кримінальні провадження, та заявлені прокурором позови – необґрунтованіНими не подаються необхідні документи, які просить суд, і просять суд постійно закрити справу. Самі відмовляються від позову прокурора в їхніх інтересах, хоча у разі задоволення кошти повернулися б саме у міський бюджет, – зокрема зазначив прокурор.

У травні автор популярного блогу «Моя Олександрія», журналіст Руслан Гаврилов, подав до суду на дії керуючого справами міської ради райцентру, який відмовився задовольнити інформаційні запити щодо використання комунального майна. Раніше Олександрійський міськрайонний суд своїм рішенням зобов’язав поліцію розпочати розслідування стосовно ремонту в місцевому музеї, де експертиза виявила завищення суми робіт майже на 100 тисяч гривень.

Відео – Руслан Гаврилов