Добровольці з Кіровоградщини заявляють про спроби піару Тимошенко на річниці 34 «тербату»

Бійців першої хвилі мобілізації колишнього 34 батальйону територіальної оборони хоче «втемну» використати для свого піару лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко – кажуть та пишуть самі колишні та теперішні військовослужбовці.

36978839_1811535935600717_5543134132801896448_n

Про те, що Тимошенко організовує в столиці захід, анонсований як зустріч з військовослужбовцями 34 батальйону, а потім планує урочисто відзначати дату – «4 роки від створення нею» підрозділу, повідомив у Facebook один з військових. Скріншот вище взятий з приватної переписки, тому ми не вважаємо за можливе називати автора допису.

 

37052677_1811535948934049_7559128516676026368_n

Інший боєць, який погодився на використання його слів у матеріалі виключно на умовах анонімності, стверджує, що власну ініціативу його побратимів відзначити річницю разом у столиці нібито намагалися використали «втемну».

Хлопці дуже хотіли зустрітися, місцем обрали Київ, бо люди з усієї України, – каже він. – Підключилися центри (надання допомоги учасникам АТО, – «Весь Кіровоград»), там є наші побратими, вже знайшли кошти на автобус з Кіровоградської області. Світ маленький, днями стало зрозуміло, що Юля (Юлія Тимошенко, – «Весь Кіровоград») планує «примазатись» до цього всього під камери і т.п. Ми на це не підписувались, не хочемо, щоб на нас робили політику. Тим більше, що після створення батальйону нас виручали в основному звичайні люди, волонтери, особливо у перший рік-два, коли не було геть нічого. Тоді чомусь вона не рвалася зустрічатися, ніхто не питав, що треба, чим допомогти.

34 окремий мотопіхотний батальйон 57 мотопіхотної бригади був створений у травні 2014 року як добровольчий 34 батальйон територіальної оборони, та формувався на території одної з військових частин Кіровоградскої області. Частина військовослужбовців потрапила до його лав зокрема через запущену партією «Батьківщина» напередодні позачергових президентських виборів ініціативу «Рух опору», з цієї причини підрозділ неформально називали зокрема й батальйоном «Батьківщина». За даними з Вікіпедії, за участі підрозділу було звільнено 6 населених пунктів, серед яких Дзержинськ, батальйон брав участь у боях під Дебальцеве, ліквідував 2-х ватажків ЛНР та перекрив половину підступів до Горлівки. 

Напередодні першого відрядження на схід представники підрозділу зверталися за допомогою в забезпеченні засобами індивідуального захисту, медикаментами тощо. В липні 2014 року «Україна-Центр» писала зокрема, що мешканці Новоархангельського, Бобринецького та Гайворонського районів збирали кошти на бронежилети для їхніх земляків у батальйоні, 50 «бронежилетів розвідника» 4-5 класу захисту були придбані на кошти, виділені за сприяння представників місцевого бізнесу. У грудні 2015 бійці через соцмережі просили допомоги у забезпеченні теплими речами та взуттям, зверталися зокрема й до журналістів по допомогу в отриманні елементарного інструменту як то гайкові ключі тощо.

Під час виборчих кампаній 2014 року в Україні Юлія Тимошенко неодноразово проводила публічні зустрічі з військовослужбовцями у якості кандидата у президенти та народні депутати