Юстиція «здала» реєстратора тільки по одному випадку рейдерства на Кіровоградщині

У конфлікті навколо «Маріампольської» юстиція вперше визнала дії держреєстратора неправомірними, під час розгляду звернень щодо попередніх випадків рейдерства на Кіровоградщині криміналу не знаходили. Про це заявив прокурор області Анатолій Коваленко під час прес-конференції у Кропивницькому.

У кримінальному провадженні за фактом закінченого замаху на заволодіння майном СВК «Агрофірма Маріампольська», оцінка правомірності дій реєстратора буде дана вже в ході досудового розслідування. Тому що, дійсно, це перше кримінальне провадження, в якому дана оцінка діям реєстратора, визнані її дії неправомірними, і тому діям реєстратора буде дана оцінка як кримінального правопорушення, – зокрема зазначив він.

Прокурор пояснив також, що оцінку правомірності дій державних реєстраторів проводить виключно юстиція. За словами Коваленка, під час розгляду відповідних заяв щодо попередніх випадків рейдерства в області, підрозділами Міністерства юстиції України факти можливих кримінальних правопорушень в діях державних реєстраторів не встановлені. І в органи поліції, відповідно, не надходили документи, які можна було б внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Чому ми 3-5 років тому не чули про рейдерство? Тому що порядок реєстрації був зовсім іншим, – зокрема зазначив прокурор Кіровоградщини.

Він також зазначив, що сьогодні в Україні 10 тисяч реєстраторів, до будь-якого з яких можна звернутися, щоб зареєструвати, в тому числі, майнові права. Раніше це мали право робити лише державні нотаріуси на території свого округу.

Нагадаємо, ряд майнових конфліктів з ознаками рейдерства на території Кіровоградської області в останні роки, зокрема ПСП ім. Димитрова, агрофірми «Роксолана» , ТОВ «Нива-2010» та інших були пов’язані з внесенням до державних реєстрів нотаріусами та державними реєстраторами даних про зміну складу засновників, організаційної форми підприємства, перерозподіл часток власності на підставі сумнівних документів, зокрема доведених підробок протоколів, договорів дарування тощо.

Кажуть, що ще попередній прем’єр схему цю зробив з Міністерством юстиції. У цьому є частка правди, тому що головний рейдер в Україні на сьогодні – це Міністерство юстиції України, яке знаходиться в Києві, – зокрема заявив де-юре колишній власник «Ниви-2010» Микола Трибиненко в одному з інтерв’ю.