Проти ремонту дороги та «Самопомочі» в Кропивницькому - схоже, «Батьківщина»

У громадських виступах проти капітального ремонту вулиці в обласному центрі Кіровоградщини приймає активну участь колишній кандидат у депутати від «Батьківщини» Олександр Крившенко та працівники підконтрольних йому структур – свідчать численні джерела у політичних та ділових колах Кропивницького.

Олександр Крившенко (ліворуч) під час чергової акції на Тютюшкіна
Олександр Крившенко (ліворуч) під час чергової акції на вулиці Тютюшкіна. Фото – “Златопіль”

Сьогодні, 16 липня Крившенко був помічений серед учасників зустрічі з мешканцями вулиці Тютюшкіна у міськраді. Згідно даним відкритих джерел, він зареєстрований на Братиславській.

Серед аргументів, які приводяться під час протестних виступів, які розпочалися вже на стадії реалізації затвердженого проекту – що по новій дорозі поїдуть вантажівки до промислових підприємств поблизу, і від цього можуть зруйнуватись приватні будинки обабіч.

Згідно інформації з міськради, проведення капітального ремонту вулиці Тююшкіна було ініційовано у відповідь на неодноразові прохання громадян через запит депутата, закріпленого за виборчим округом №24. Ним є представник «Самопомочі» Віталій Пінчук.

Спершу депутат і жителі звернулися за те, щоб там побудувати дорогу і тротуари, був депутатський запит, міський голова дав доручення, профільне управління відпрацювало це питання, зробили допроектну пропозицію, відповідно до всіх будівельних нормативів, внесли проект на розгляд, провели відповідні процедури, оголосили тендер. Є переможець, який готовий приступити до виконання робіт. Відбудеться капітальне будівництво дороги з усіма відповідними нормативами з безпеки руху, викладені плиткою тротуари, під’їзди до кожного будинку, водовідведення, щоб вода не затікала у двори. Це буде вже не сільська, а міська дорога, зросте комфортабельність жіття, вартість нерухомості у цьому мікрорайоні. Буде зроблене освітлення, газонна частина. Положимо обмежувачі швидкості, не будуть там «ганяти» транспортні засоби. Ось що передбачає цей проект, – конкретизує заступник міського голови Олександр Мосін, до якого Весь Кіровоград звернувся за коментарем.

Під час виборів 2015 року Олександр Крившенко балотувався до Кіровоградської міської ради за списком «Батьківщини», згідно поданим до ЦВК даним, на той момент він був членом цієї партії. У 2006 році обирався до органу за списком «Народної партії», був депутатом п’ятого скликання. Відомий участю у місцевому будівельному бізнесі, який має відношення зокрема до побудови елітної багатоповерхівки біля перехрестя вулиць Комарова та Соборної у Кропивницькому. Автори журналістського розслідування, опублікованого у 2015 році, називали інші пов’язані з Крившенком підприємства, ПП “Терра 2006” і “Созидатель – 1” відповідно власником 2,5 і орендарем ще майже 15 гектарів у лісопарковій зоні Кропивницького.

Підприємця також пов’язують з роботою гранітного кар’єру по вулиці Автолюбителів. За даними відкритих джерел, Олександр Крившенко був співвласником збанкрутілого ВАТ «Кіровоградський кар’єр», яке наразі знаходиться у стані ліквідації. Відповідно до тексту офіційної відповіді департаменту інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації на звернення однієї з мешканок селища Соколівка, копію якого має Весь Кіровоград, підприємство здає обладнання в оренду ТОВ «Гранітпромпереробка». Ця юридична особа мала спільну особу-підписанта з ВАТ «Кіровоградський кар’єр». Скарги на шум від нічних робіт, які проводяться на території кар’єру, направлені для вжиття відповідних заходів до Управління захисту економіки у Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України – зазначається у документі.