Вибух у Кропивницькому може бути продовженням «розбірок» між активістами

Скандально відомий громадський активіст Ігор Козуб, на території підприємства якого в суботу спрацював вибуховий пристрій, знаходиться у стані конфлікту з іншою групою активістів – стверджує джерело сайту Весь Кіровоград у середовищі місцевих учасників бойових дій.

За інформацією джерела, конфлікт був спричинений участю Козуба у протестах під час сесії ради Соколівської ОТГ на початку липня, де мало бути розглянуте питання про передачу земельних ділянок 12 учасникам АТО. Саме проти цього виступав активіст.

Ігор Козуб (праворуч) біля ради ОТГ у Соколівці. Фото - youtube.com
Ігор Козуб (праворуч) біля ради ОТГ у Соколівці. Фото – youtube.com

Раніше спірна земля належала ВАТ «Кіровоградський кар’єр», яким надавалася в оренду фермерам. У 2015-му Держгеокадастр передав землю у користування демобілізованим. Підприємство намагалося оспорювати це рішення у судах, але програло. Власником «Кіровоградського кар’єру» є підприємець Олександр Крившенко, кандидат в депутати Кіровоградської міської ради на місцевих виборах 2015 року від «Батьківщини».

Невдовзі після інциденту на сесії ради ОТГ, між представниками демобілізованих бійців АТО та Козубом нібито стався конфлікт, в ході якого останньому були нанесені тілесні ушкодження, – стверджує джерело.

В суботу, 21 липня на автостоянці по Чорновола, 2В у Кропивницькому, біля в’їзду до так званих «складів Брайченка», стався вибух, яким було пошкоджено п’ять автомобілів, повідомляє CBN. Теріторія має відношення до ТОВ «Комунальник-сервіс», засновником якого є Козуб. Сам він підтвердив факт вибуху, стверджує, що не отримував погроз, і не знає, що саме за предмет вибухнув.

Поліція розслідує хуліганство, вчинене з застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень (ч. 4 ст. 296 ККУ).

Нагадаємо, Ігор Козуб набув скандальної відомості під час кампанії з перейменування обласного центру Кіровоградщини, також його пов’язували з організацією нападу на депутата міськради Кропивницького Олександра Артюха. За даними ЗМІ, має відношення до громадських організацій «Комітет відновлення історичної справедливості», «Рух захисту української мови» та «ДІЯ» (Національний рух «Державницька ініціатива Яроша»). Брав участь у місцевих виборах 2015 року в якості висуванця від «Батьківщини».