Суддю-кривдницю журналістів з Кропивницького звільнила Вища рада правосуддя

Вища рада правосуддя звільнила у відставку голову Ленінського районного суду Кропивницького Галину Бутельську, яка свого часу присудила стягнути з тижневика «Україна-Центр» 50 тисяч гривень штрафу на користь тодішнього голови Кіровського райсуду Володимира Ярошенка.

Рішення було прийняте за його позовом у зв’язку з цитуванням газетою слів журналіста на прес-конференції в УНІАН під час кампанії з виборів міського голови Кіровограда у 2002 році, кандидатом на яких був Ярошенко.

sudd2
Галина Бутельська. Фото – https://3polk.info

Що там казати про упередженiсть суду, коли зi справи зникають важливi документи. Просто зникають, i ведуча процес суддя Бутельська не може пояснити iх вiдсутнiсть. Та сама Галина Бутельска, яка визнала мерськi вибори у Кiровоградi такими, що не вiдбулися, – зокрема зазначав головний редактор тижневика Юхим Мармер у виступі на парламентських слуханнях з політичної цензури.

У 2010-му Європейський суд з прав людини визнав порушення та зобов’язав державу Україна виплатити «Україні-Центр» більше 14 тис. євро компенсацій.

У грудні 2011 року Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) відкривала дисциплінарне провадження щодо Бутельскої, у 2013-му – відклала для додаткового вивчення питання про її переведення до Апеляційного суду Кіровоградської області.

Щодо вас винесено аж 10 окремих ухвал. Ви хочете йти в апеляцію з таким «шлейфом» допущених помилок? – зокрема питав в судді секретар комісії.

Згідно повідомленню офіційного сайту Вищої ради правосуддя від сьогодні, 24 липня, Бутельську звільнено у відставку за загальними обставинами.

Колишня суддя входила до складу колегії, яка наразі розглядає резонансну «справу Клюкіної» за звинуваченням колишньої прокурорки у хабарництві. У коментарі Без купюр суддя-спікер Ленінського суду повідомив, що після звільнення Бутельської в складі колегії має відбутися заміна, а питання про те, чи розглядатиметься справа заново, залежить від наявності відповідних клопотань сторін.