Аліменти в Кропивницькому стягують з американців, заробітчан, неадекватів та депутата міськради

У липні в обласному управлінні юстиції вислуховували скарги від безробітного депутата міськради, якому за борг з аліментів арештували майно, а в серпні намагатимуться притягти до відповідальності мешканця США.

Про це повідомляє «Перша електронна».

 

Білборд соціальної реклами. Фото - lugjust.gov.ua
Білборд соціальної реклами. Фото – lugjust.gov.ua

Відповідну заяву направив у Мін’юст відділ судової роботи та міжнародного співробітництва Головного управління юстиції в області. Аліменти на утримання неповнолітньої дитини з чоловіка, який живе у Штатах, прагне стягнути мешканка Кропивницького. Це вже друга подібна заява, надіслана відділом до міністерства в 2018 році – ще одна така ж стосувалась мешканця Австрії.

Від прийняття минулорічних змін до Сімейного кодексу України, які мали на меті унеможливити ухилення від сплати аліментів, зокрема у місті та області було створено чимало резонансних інформаційних приводів.

Так, минулого місяця депутат міської ради Кропивницького Олег Мельниченко (фракція ВО «Батьківщина») скаржився на виконавчу службу через арешт його майна. Як пояснив начальник Головного управління юстиції Вадим Гуцул, Мельниченко не має наразі постійного місця роботи і сплачує аліменти самостійно, враховуючи розмір середньомісячної зарплати в Кіровоградській області.

Згідно чинного законодавства, у разі відсутності офіційного доходу, на майно боржника накладається арешт, що і зробив державний виконавець. Вирішити питання скасування арешту можна лише в випадку офіційного працевлаштування, – зокрема зазначив Гуцул.

Сергій Мельничук (ліворуч) з офіційним представником Сергієм Ципою на прийомі в управлінні юстиції. Фото - "Гречка"
Сергій Мельничук (ліворуч) з офіційним представником на прийомі в управлінні юстиції. Фото – “Гречка”

На особистий прийом до начальника управління 5 липня безробітний з’явився у супроводі офіційного представника Сергія Ципи. Як писала тоді «Гречка» депутат відсутній в офіційному публічному реєстрі неплатників аліментів.

В декларації депутата за минулий рік зазначено, що він – приватний підприємець. А його дохід склав 122400 гривень. Серед власності на ньому записані лише дві автівки, до речі, одну із них пан Мельниченко придбав минулого року за 45 тис. грн. Інше майно – будинки, земельні ділянки, комплекс будівель, як і більшість сімейного доходу – на дружині депутата. Крім того, згідно з декларацією, пан Мельниченко має чотирьох дітей: Ірину, Олега, Лалу і Остапа, – зазначає видання.

Також у травні поточного року повідомлялося, що чоловік з обласного центру вимушений був сплатити понад 33 тисяч гривень боргу з аліментів, щоб виїхати на заробітки в Польщу, а у квітні – що злісний «аліментник», який заборгував доньці більше 80 тисяч, напав з сокирою на судових виконавців у Кропивницькому.