Підряди звинуваченого у демпінгу «Арталексу» обійшлися Кіровоградщині в 1,5 рази дорожче плану

Скандальна фірма, яка хоче будувати водогін у Долинській, подала на тендер обласного Управління капітального будівництва документи, схожі на підроблені.

Тендерний комітет відхилив пропозицію ТОВ підприємство «Арталекс» на підставі підозри у безпідставному заниженні вартості матеріалів, які планувало закупати для будівництва підприємство. Проект очікуваною вартістю у 22,6 мільйонів гривень фірма пропонувала виконати за 18,1 мільйона.

Серед поданих компанією документів, які доступні онлайн на сторінці тендеру на сайті публічних закупівель Prozorro, є копія прайс-ліста зареєстрованого в Броварах ТОВ «Промтрубопровід». Ціни, зазначені в копії, в середньому на чверть нижче вказаних в актуальному прайс-лісті, розміщеному на сайті компанії в домені міжнародного центру інтернет-торгівлі AllBiz.

промтрубопровід_арталекс

промтрубопровід_арталекс_ціна
Фрагменти копії прайс-ліста, поданої ТОВ підприємство “Арталекс”. Фото – prozorro.gov.ua

Зокрема різниця між цінами одного погонного метру певного виду поліетиленової труби в наданій «Арталексом» копії та в актуальному прайс-лісті складає майже 350 гривень. Ціни на інші відповідні види також відрізняються на 25-28%.

ріал_арталекс_ціна
Прайс-ліст з сайту ТОВ “Промтрубопровід” на AllBiz. Фото – https://ua.all.biz

Весь Кіровоград також виявив суттєві розбіжності між іншою копією, яку надало на тендер зазначене підприємство, та актуальною інформацією зазначеного постачальника. Подана “Арталексом” таблиця під реквізитами регіонального складу компанії «Сонант» та веб-адресою її офіційного сайту містить перелік матеріалів, назва жодного з яких не збігається з асортиментом у прайс-лісті, доступному онлайн за вказаною адресою.

сонант_арталекс
Фрагмент копії, поданої ТОВ підприємство “Арталекс”. Фото – prozorro.gov.ua

Окрім копій, подані ТОВ відомості про заплановані для використання матеріали та їхніх постачальників не містять жодного виписаного на «Арталекс» рахунку з реквізитами сторін.

Весь Кіровоград вже писав про дефіцит коштів, який виник під час реалізації розпочатого у 2015 році грантового проекту Євросоюзу «Побудуємо майбутнє разом!» з реконструкції гуртожитку під потреби вимушених переселенців та дитячого садочку у Новгородці Кіровоградського району. Керівником проекту був депутат обласної ради Валерій Кальченко, роботи виконувало ТОВ підприємство «Арталекс».

Нагадаємо, менш ніж через півроку після отримання першого, основного траншу фінансування від ЄС та початку робіт, рішенням облради з обласного та районного бюджетів було виділено ще біля 7 мільйонів гривень. Пізніше сайт облради повідомляв про дефіцит вже майже у 9 мільйонів та повторний розгляд питання щодо виділення додаткових коштів з обласного бюджету. У підсумку реалізація проекту, вартість якого на початку оцінювалася приблизно у 18,5 мільйонів, склала більше 27-ми.

У листопаді 2017 року «Арталекс» з пропозицією у 9,8 млн. грн. виграв тендер на реконструкцію очисних споруд у тій же Новгородці. Наприкінці липня поточного року стало відомо про необхідність виділення ще майже 5 мільйонів додаткових коштів.