Організаторам фестивалю «Кропивницький» згадують минулі «гріхи»

За тиждень до старту «Кропфесту-2018», на який виділено 7,5 мільйонів гривень з державного бюджету, користувачі соцмереж нагадують про минулорічні зловживання.

На послуги перекладу на фестивалі «Кропивницький-2017» витратили 338 400 грн. державних коштів. Хтось бачив там іноземців?!, – допис користувача Надя Кравець з таким текстом за неповних три дні отримав 45 поширень.

Кропфест_ФБ

Минулого року інтернет-видання «Гречка» проаналізувало витрати на проведення в Кропивницькому однойменного мистецького фестивалю, на яке з державного бюджету України було виділено майже 7 мільйонів гривень.

Зокрема видання підрахувало, що за гроші, витрачені на послуги перекладу за чотири дні, які тривав захід, де не фігурували іноземні гості та глядачі, можна було забезпечити 615 годин послідовного усного перекладу з/на англійську мову, тобто 25 днів безперервної цілодобової роботи перекладача.

Зазначалося, що на переклад витратили більше, ніж на усі постановочні витрати в рамках фестивалю. Згідно матеріалам розслідування журналістів, низка тендерів на закупівлю робіт та послуг на заході, були проведені через систему «Прозорро» заднім числом, а найбільше коштів – 919 тисяч гривень – пішло на поліграфію, сувеніри і рекламу.

Фестиваль з бюджетом близько 7 млн. гривень має всі шанси розробити – хоча б у просторі власного міста – кейс із ефективною чи принаймні трохи помітною рекламою, яка давно вже не обмежується низкою бігбордів край дороги… Кропивницький fest має розроблений сайт (на який, важко повірити, таки пішли гроші), і має надруковану ледь не під час самого фестивалю програмку, яка – не більше не менше – просто «вистрибнула» з іншої реальності. Давайте будемо чесними: в жодній іншій країні фестиваль з такою інформаційною політикою просто не розпочався б, – зокрема оцінило найбільшу статтю розходів фестивалю профільне видання «Український театр».

Нагадаємо, ініціатором проведення фестивалю «Кропивницький» є народний депутат Олександр Горбунов з «Народного фронту», член парламентського комітету з питань бюджету. Раніше повідомлялося, що нардеп піариться за бюджетні гроші.

"Український театр", №5-6 за 2017 р
“Український театр”, №5-6 за 2017 р