Нардеп переплутав фестиваль з базою відпочинку в Затоці

Народний депутат Олександр Горбунов на прес-конференції в Кропивницькому навів приклади «ручного» розподілу бюджетних коштів на культмасові заходи під егідою «Народного фронту».

Захід був приурочений до відкриття другого Національного фестивалю «Кропивницький», яке відбулося сьогодні. Ініціатором є Горбунов, який представляє в Раді «Народний фронт», обсяг фінансування з державного бюджету через Український культурний фонд складає 7,5 мільйонів гривень.

Приміром, бюджет «Чорноморських зорів» склав 7,3 мільйони гривень. На фестиваль «Українська Бессарабія», який відбудеться на початку вересня на Одещині сума передбачена теж 7,5 мільйонів гривень. На фестиваль «Карпатські простір» передбачено 6 мільйонів гривень, – цитує нардепа Гречка.

Фестиваль «Українська бесарабія», який також фінансується з коштів Українського культурного фонду, пройшов у День незалежності України в райцентрі Кілія Одеської області. Згідно повідомленню районної державної адміністрації, участь у ньому взяв Київський ансамбль «Зорецвіт», солісти та творчі колективи Одеси та Кілійського району.

Сайт bessarabiainform.com називає захід «духовним епіцентром Придунав’я» та зазначає, що він проходить за ініціативою народного депутата Павла Унгуряна, також представника «Народного фронту» в парламенті поточного скликання. У 2008 обирався від Блоку Юлії Тимошенко. З 25 червня по 12 листопада 2014 р. – заступник Міністра екології та природних ресурсів України.

Павло Унгурян на конгресі баптистів. Фото – «Вікіпедія»
Павло Унгурян на конгресі баптистів. Фото – «Вікіпедія»

У проекті державного бюджету України на 2018 рік, затвердженому до другого читання, серед заходів, підготовка і проведення яких мали здійснюватись за рахунок коштів Українського культурного фонду, згадувались лише «Коропивницький» та «Карпатський простір». Заступниця голови парламентського комітету з питань культури і духовності Ірина Подоляк в інтерв’ю Лівому берегу назвала це «брутальним ручником».

Один з депутатів з “Народного фронту”, Олександр Горбунов, який цього року провів фестиваль у Кропивницькому за 7 мільйонів гривень, пролобіював і проштовхнув фінансування фестивалю в Кропивницькому з бюджету Мінкульту. А міністр культури допустив це… Я маю серйозні претензії до принципів розподілу бюджетних коштів, – зокрема зазначила вона. – Яку додану вартість створив цей фестиваль для людей Кропивницького? Що залишив по собі? Це велика гастроль з добрими гонорарами і технічним райдером? Можливо, ми скоро фінансуватимемо з держбюджету концерти Дзідзьо чи Славка Вакарчука, так, як цього року через лобіювання депутата Ігора Васюника з «Народного фронту» було профінансовано з державного бюджету патріотичні концерт на львівському стадіоні до річниці Незалежності?

Ще один названий Горбуновим сьогодні в Кропивницькому захід, «Чорноморські зорі», не існує. Пошук Google за відповідним запитом видає лише згадування про базу відпочинку в курорті Затока.

БезымянныйВ Україні проводяться два фестивалі зі схожими назвами – «Чорноморські зірки» у тій же Затоці, та «Чорноморські ігри». Перший є Міжнародним фестивалем-конкурсом дитячої та юнацької творчості, має пройти у червні наступного року. Згідно з положенням, усі витрати по його організації та проведенню здійснюються за рахунок благодійних та спонсорських внесків.

Другий – благодійний дитячий фестиваль, заснований президентом компанії «Таврійські Ігри» Миколою Баграєвим. Проводиться з 1998 року в Скадовську. Найвідомішими випускниками «Чорноморських Ігор» офіційний сайт називає Тіну Кароль, Надю Дорофєєва, Настю Каменських, Івана Дорна, Міку Ньютон та інших українських поп-виконавців. Згідно положенню, фінансове забезпечення фестивальних заходів здійснюється за рахунок благодійних організацій, меценатів та бюджетних коштів державних установ.

Нагадаємо, за тиждень до старту «Кропфесту-2018» користувачі місцевого сегменту соцмереж нагадували про минулорічні зловживання.